Skocz do zawartości

Czechosłowacja 1968 itp.


ktos451

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przygotowuję pracę na Olimpiadę Historyczną, temat który wybrałem to Rok 1968 w Polsce i Europie – próba porównania (jest to jedyny temat z XX wieku). Jak na złość nie mam żadnej literatury opisującej ten okres, dlatego proszę was o pomoc. Potrzebuję wszelkiej literatury na temat roku 1968. - od artykułów po obszerne książki (wszelkie skany artykułów mile widziane).

W tytule dałem Czechosłowacja 1968 - bo ten rok kojarzy mi się w sumie tylko z tym (w europie), jakie były inne ważne wydarzenia tego okresu? Działo się dużo w Wietnamie i Korei - ale to niestety nie Europa.

Mam nadzieję, że się na was nie zawiodę i pomożecie, z resztą jak zawsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym numerze Karty" :
http://ksiegarnia.karta.org.pl/product.php?action=show&id=611&page=1
jest bardzo dobry artykuł o udziale LWP w operacji Dunaj".


Opis :

Bartosz Kaliski, Dobrzy okupanci

W sierpniu 1968 po raz kolejny, tym razem w Czechosłowacji, na straży interesów ZSRR stanęły czołgi. Niestety, także polskie. Cztery dywizje — 24 tysiące żołnierzy — przez blisko trzy miesiące realizowały „internacjonalistyczne” zobowiązania na terenie CSRS. W Centralnym Archiwum Wojskowym zgromadzono szczegółową dokumentację operacji „Dunaj”. Z raportów politruków i rozkazów dowódców jednostek 2 Armii Ludowego Wojska Polskiego wyłania się codzienność tej dziwnej wojny. W tekstach, udostępnionych przez CAW, zachowaliśmy oryginalny język
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie