Skocz do zawartości

Didej Hell 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Drogi węglu kamienny .
kilku chłopaków ciska się po plaży - OK ja osobiście nie uczestnicze w tej imprezie ale warto docenić dekoracje , sprzęt i zaangażowanie, to ,że mają tyle miejsca to wynik lokalizacji i zezwoleń oraz ilości uczestników.czego widz się mógł z tego filmu (sorry z rekonstrukcji - dowiedzieć ano mniej więcej tyle co z kolejnych Bzur ,że takie wydarzenie miało miejsce , czyli w tym konkretnym przypadku że odbył się desant z morza na broniona przez Niemców plaże i po ciężkich bojach obrona została przełamana-
Czy taki pokaz zakłamuje historię ? Morderczy ogień, słaba pirotechnika - sorry ale może na to im wystarczyło środków nie zawsze mamy kilkaset pestek na szt broni ( były takie imprezy!)
może i tak,
ale kiedy kilka lat temu zabrałem ojca - pamiętającego IIWŚ na kolejna edycję bzury- wrażenia miałem jeszcze gorsze, niesmiertelni Polacy , z ogólna tendencją do permanentnego zalegania i Niemcy na motorach krążacy wokól nich jak indianie wokół osadników na dzikim zachodzie.... Poważnie mówiąc nie widziałem przez te 8 lat zabawy w rekonstrukcję ( bo historią II WŚ zajmuję się od ponad 30 lat ) zbyt wielu atrakcyjnych dla widzów i uczestników pokazów , inscenizacji i rekonstrukcji. sam miałem okazję uczestniczyć na kilkadziesiąt imprez w może 3-4 w miarę udanych ! i zadowalających Wyry, Warta -ren, Modlin, Ogrodzieńiec ,Gostyń........Bzura w każdej można czegoś się doszukać co psuje idealną wizję autorów, czy aktorów. W D-Dayju uczestniczy wiele Grup zaczynająch swoją przygodę z rekonstrukcją - to widać ale nie uważam ,aby ich zachowanie rózniło się od pewnego solidnej postury rekonstruktora WP , który zanim poległ poprawił nogawki i mundur , delikatnie połozył mausera i wolno , ostrożnie zaległ obok TKS tuż przy publiczności która tego zachowania nie mogła nie zauważyć.
Moje oburzenie nie jest święte uwazam tylko że Kolega bezpodstwanie ogónikuje i dyskredytuje rekonstruktorów US.
Wzmianki o pierwszeństwie wynikają zfaktów jednymi z pierwszych w naszym grajdole byli rekonstruktorzy Spadaków Sosabowskiego i Marines z okresu wojny w Wietnamie - obie Grupy z Łodzi .
Należę do drugiej fali rekonstruktorów, nie roszczę sobie statusu weterana , czy jak mnie Kol Moderator nazwał Dinozaura, chociaż czasem tak się czuję, Adam zapewne nie odtwarzał US, podobnie jak WP co odtwarzał nie wiem, i żałuję podobnie jak nie wiem co było pierwsze jajko czy kura, uważam jednak ,że D-Day hell to impreza ,której zdecydowanie blizej do zawodowej rekonstrukcji niż wyczynom reko polowców z Krojant, Kalisza czy działan GRH Barka , Czy sławnym wojakom z pewnej ż Grupy opercyjnej -stąd ataki na nich są nipotrzebne- krytyka , szczególnie ta konstruktywna sa potrzebne ale czepianie się ,że ktoś odtwarza US lub ,że poświęcił masę czasu i kasy na zorganiowanie imprezy są nieuzasadnione Nie zasłuzyli na to ! Przypuszczam ,ze mieliśmy wiele okazji do spotania w polu lub podczas imprez i gdybyśmy zrobili to ponownie to zapewne więcej by nas łączyło niż dzieli obecnie na tym Forum jednak nie uważam aby tzw środowisko patriotycznej rekonstrukcji 1939 roku" na przykład - jako całość przewyższało profesjonalizmem US, PSZ, czy AIF lub Armię japońska czy włoska , które objawiły się na naszym terenie

aktywnym rekonstruktorem jestem od 2004 roku , od 2002 kompletowałem sprzet, i zdobywałem potrzebna wiedzę wiem ,ze młodzi nie mają tyle cierpliwości ale zapewniam więcej da zruganie za niewłasciwy hełm ,postawę czy buty niż atak na całe środowisko US jako takie, Podkreślam ,ze nosze różne nie tylko Amerykańskie mundury, nie założe wrześniowego bo ten etos jest mi tak samo daleki jak Koledze moje kręgi zainteresowań ,stąd w miarę obiektywnie potrafię ocenić to co widze i w czym ewentualnie uczestniczę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Drogi R51, z należnym szacunkiem gotowy jestem przyznac, żeś nawet starszy od węgla kamiennego, możeś nawet równieśnik ropy naftowej? :):):) Po prostu z kolegą kangurze101 znamy się od wieków (biorąc pod uwagę dzisiejsze tempo życia i upływu czasu) i miło mi było powitac znajomą gębę (żeby nie użyc niegdyś modnego mordo ty moja")


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 10:31 31-08-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R51
A że tak się zapytam kolego, jaką jednostkę tudzież zgraję odtwarzasz w kwestii XV wieku w tym kraju? Mam nadzieję że conajmniej wrocławską piechotę.
Bo krytykowanie jak widzę od lat kilku jest twoją największą zdolnością, i nie wynika ponad to nic innego. Jak dla mnie jesteś zwykłym forumowym trollem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje ta dyskusje troche ze usmiechem a coraz wiecej z zazenowaniem, bylem na helu chodz nie jako rekonstruktor lecz rodzinnie z psem i willysem pelnym dzieci. Coz czesc z nas traktuje to miejsce w tym czasie iscie wypoczynkowo i to co mi sie podoba to miejsce(hel) i ludzie ktorzy pomimo roznic i 2 odrebnych wrogich" baz jakos dogaduja sie przy kuttrze. Byc moze dla czesci srodowiska takie podejscie jest fe ale ja tak mam. Wracajac do inscenizacji zwrocilem uwage na argument krotkiego dystansu na plazy -jasne ze to prawda ale skad wziac dluzsza plaze? Przypomne ze wydmy nad plaza sa pod ochrona, co do innych argumentow to pewne ze mozna znalezc inne elementy nie do konca zgodne z rzeczywistoscia (w koncu amunicja jest slepa a krew z woreczka) z tym ze idac dalej tym kierunkiem czy ktos widzial idealna inscenizacje (zakladam ze jezeli nie to po co sie w to bawic?)? Przygladajac sie z boku obu strona nie zauwazylem natomiast braku zaangazowania, chodz fakt iz w poprzednich edycjach udzielila sie kilku uczestnikom nie smiertelnosc (obecnie tego juz nie widzialem).
I tak z boku jako srodowisko skaczemy sobie juz do gardel, jasne ze czasem ze konflikty pomiedzy konkretnymi ludzmi beda ale nie wykopujmy wszystkich uczestnikow imprezy a bo to np: lansujacy sie amerykanie, niemcy ktorym marzy sie wojna itp (super jest tu argumet ze wszyscy powinni bawic sie w ta sama armie -tylko kogo bedziecie miec za przeciwnika?). Co do naszego doswiadczenia - kazdy ma jakies podejscie do tematu oraz kapital imprez juz odbytych -moje nastawienie zmienilo sie juz pare razy ale tak to bywa kiedy zabawe w zlomowisko (bedzie juz tego kilkadziesiat ton)zaczyna zbyt wczesnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że tak się zapytam kolego, jaką jednostkę tudzież zgraję odtwarzasz w kwestii XV wieku w tym kraju? Mam nadzieję że conajmniej wrocławską piechotę. "

Napisał Seeteufel. Prawie trafił...

Potem było;

Bo krytykowanie jak widzę od lat kilku jest twoją największą zdolnością, i nie wynika ponad to nic innego. Jak dla mnie jesteś zwykłym forumowym trollem."

Jak dla mnie to kolega jest trochę niedoinformowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=647916#1017847
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=637339#820940
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=664851#1380272
http://odkrywca.pl/truppenfahrrad,707074.html#707074
http://odkrywca.pl/nazewnictwo-ekwipunku-radzieckiego-ii-ws,646463.html#646463

Miłego oglądania kolego Seeteufel. Chyba ktoś inny tutaj trolluje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie