Skocz do zawartości

10 złotych polskich z srebra krajowego


pajda

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl
Tu jest podobnie wyglądająca kopia

---------------------------------

w działach ID nie podajemy linków do trwających aukcji !


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora tyfus 18:14 06-06-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wagę i średnicę oraz przeprowadź próbę z magnesem i powiedz jak wyniki.

Ja osobiście stawiam na falsa - odlew. Nie podoba mi się literka L" w słowie ALEKSANDER oraz literka O" w słowie POLSKI - wyglądają jakby miały minimalne nadlewki.

Fotki zrób w dobrej jakości i rozdzielczości przy świetle dziennym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fortresscatalogue.com/index2.php?cat=1823PL00700&page=Coin_Details&details_menu=no
Nie widzę nic zdrożnego w wklejaniu linka trwającej aukcji, ale nie mam zamiaru się kopać z koniem.
Wkleiłem link do monety oryginalnej. Zerknij sobie na tło tej monety i porównaj ze swoim egzemplarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet, który sprzedaje monete powiedział że moze ja sprzedac za ok 150zł, niby nie ma pojecia co to za moneta. Jak zawsze podejrzliwa sytuacja. Na prosbe o dodatkowe zdjecia powiedzial, ze ma wielu chetnych i mam sie decydowac. Wiec chyba sami wiecie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez oglądania kiepskiego zdjęcia należy wystrzegać się na allegro wszelkich wykopków strychowych", cennych monet w zestawie z duperelami, wystawionych w dziwnych działach i wielu podobnych okazji" typu moneta po dziadku", ie znam się na monetach" itd., itd. Tu wszelkie okoliczności wskazują na falsa, w tym kiepskie zdjęcie na podstawie którego w sumie niewiele można powiedzieć na 100%. Taki typowy sport z allegro, sprzedawca poluje na jelenia, kupujący na naiwniaka.

Faktura i ogólne wrażenie dla mnie kiepskie, ciekawe jaki rant (i waga, sprzedając monetę potencjalnie za kilka tysięcy zważenie nie jest problemem). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie