grzeb Napisano 30 Maj 2012 Autor Napisano 30 Maj 2012 Koła do identyfikacji.Opis: koło drewniane o średnicy 108 cm,szer.7cm z piastą na dwa łożyska stożkowe-wałkowe,posiada 12 szprych wzmocnionych metalowymi obejmami,brak obręczy,pierwotny kolor piaskowy,wklęsły nadruk w drewnie bwh oraz 07.
Czarek Napisano 30 Maj 2012 Napisano 30 Maj 2012 http://www.polskaniezwykla.pl/web/gallery/photo,102081.html to pierwsze skojarzenie,ale musiałbyś dobrze szczegóły porównać, a moze coś innego z tego okresu np. armata wz.02 i pochodne?albo wóz taborowy?
Tomasz70 Napisano 30 Maj 2012 Napisano 30 Maj 2012 Czy to żółte to zachowana farba w kolorze piaskowym?Nie będzie to więc przypadkiem koło od kuchni polowej WH?Gulaschkanone miały bardzo podobne, z identyczną liczbą szprych. No i ten kod wh" - może to jednak jest wn" i by pasowało do Friedrich Krupp AG, Essen?
Pytanie
grzeb
Koła do identyfikacji.Opis: koło drewniane o średnicy 108 cm,szer.7cm z piastą na dwa łożyska stożkowe-wałkowe,
posiada 12 szprych wzmocnionych metalowymi obejmami,brak obręczy,pierwotny kolor piaskowy,wklęsły nadruk w drewnie bwh oraz 07.
4 odpowiedzi na to pytanie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.