Jump to content
  • 0

Zabytkowa Pompa

jorg

Question

Witam , nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić mam do kolegów pytanie, czy znacie firmę ,( która dysponuje technologią)pozwalająca na wykonanie ekspertyzy i ewentualnej naprawy ujęcia źródła artezyjskiego zakończonego zabytkowa pompą,Laufpompa"została zbudowana w 1912 roku i do dnia dzisiejszego tryska z niej wspaniała, smaczna i zdrowa woda Zawartość składników mineralnych i siarkowodoru jest taka, jak w wodach zdrojowych w znanych uzdrowiskach np. Busku Zdroju czy Krynicy,niestety od kilku lat obserwujemy zmniejszające sie ciśnienie, tej zimy pierwszy raz od 100lat woda zamarzła, mieszkańcy i my czyli grupa osób zrzeszona w stowarzyszeniu Aureus byliśmy przerażeni,Problem jest tego typu ,że całe badanie i naprawa musiała by się odbyć pod małym ciśnieniem wody podobno niemieckie firmy dysponują taka technologią ,nie mogę niestety znaleźć firmy u nas w kraju,za wszelkie namiary i informacje z góry dziękuje i pozdrawiam.

8 answers to this question

Recommended Posts

Witam
Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju pomiary ciśnienia i i ''egzotyczne technologie'' to w tym kraju raczej przoduje firma z poniższego linka http://www.pgnig.pl/ na pewno będą wstanie pomoc zacznij od obsługi klijenta tam odeslą Cie do kogoś kto będzie wstanie pomoc
Pozdrawiam

Witam,faktycznie chodzi o pompę w miedzychodzie,nie wiemy ile w tym prawdy ale podobno część rur może być wykonana z żeliwa a część z drewna dębowego,bardzo blisko Laufpompy rosna drzewa i obawiam sie że spadek ciśnienia moze byc spowodowany np. wrastaniem korzeni.z tego co juz ustaliłem są kamerki,frezarki,technologia naprawy uszkodzonej rury od srodka przy pomocy specjalnych żywic(niestety nie pod woda),wiem że koszty pewnie straszne ale pewnie lepiej było by ratować ten cenny zabytek niż na przykład zrobić nowy odwiert i ujęcie, to już nie będzie to samo i i to już nie będzie nasz kochana Laufpompa.

Witam , nie wiedziałem w jakim dziale to umieścić mam do kolegów pytanie, czy znacie firmę ,( która dysponuje technologią)pozwalająca na wykonanie ekspertyzy i ewentualnej naprawy ujęcia źródła artezyjskiego zakończonego zabytkowa pompą,Laufpompa"została zbudowana w 1912 roku i do dnia dzisiejszego tryska z niej wspaniała, smaczna i zdrowa woda Zawartość składników mineralnych i siarkowodoru jest taka, jak w wodach zdrojowych w znanych uzdrowiskach np. Busku Zdroju czy Krynicy,niestety od kilku lat obserwujemy zmniejszające sie ciśnienie, tej zimy pierwszy raz od 100lat woda zamarzła, mieszkańcy i my czyli grupa osób zrzeszona w stowarzyszeniu Aureus byliśmy przerażeni,Problem jest tego typu ,że całe badanie i naprawa musiała by się odbyć pod małym ciśnieniem wody podobno niemieckie firmy dysponują taka technologią ,nie mogę niestety znaleźć firmy u nas w kraju,za wszelkie namiary i informacje z góry dziękuje i pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information