Jump to content
  • 0

Acufrim - pudełko z okopu

Listopadowy

Question

Nie wiedzialem jak nazwać wątek. Pudełko znalezione obok okopów z 1944 r. Nie mam pojęcia co to jest. Jak wbijam w google to jakieś nici chirurgiczne mi wyskakuja i inne rzeczy. Poza niebieskiemi napisami było nabicie czarne (to co widac przybliżyłem). Po rogach sa małe napisy, jeśli to mialoby w czyms pomoc postaram się o lepsze fotki. Ale ciekawy jestem co to w ogóle jest za pudełeczko i czy wiązać je z kontekstem wojennym. Może jakies leki?

5 answers to this question

Recommended Posts

Tańcowała igła z nitką:) OK, dzieki, ale w google więcej wyskakuje tylko nie moge tego jeszcze połaczyć. Hypodermic needles to igły podskórne, zazwyczaj takie na strzykawkę. Acufirm. Jest w Polsce nawet taka firma:

ACUFIRM
Zabrze

Produkty oferowane przez firmę:
igły; igły chirurgiczne; igły do anestezji; igły do biopsji; igły do pobierania krwi; igły do przetaczania; igły okulistyczne; igły podskórne; igły zewnątrzoponowe; igły, prowadniki; igły, wejścia do iniekcji/infuzji podskórnych;"

Ale to chyba nie ta. Jest też ACUFIRM - Ernst Kratz KG (...) pochodzi z Dreieich z województwa Hessen".

I dalej...

Najbardziej ciekawy jestem datowania, ale widać po ogólności idów chyba nie jest to możliwe. Ale i tak dziękuje bardzo za próbę pomocy. Pewnie 44 r. z apteczki i dlatego przy okopie wśród łusek, kociołka, kuricy i odłamków, ale pewności nie będę miał bo i kontekst IIRP ta czasami brzęczy i PRL także.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information