Jump to content

Transport neodymu


Krychus

Recommended Posts

Witam serdecznie. Przejrzałem wątek:

http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=625298

Ale znaczącej odpowiedzi odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem. Brzmi ono następująco: jak transportować magnes neodymowy? Chodzi mi tu raczej o zabezpieczenie magnesu tak, by nie oddziaływał on na inne urządzenia obok - telefon, wykrywacz, itd. W czym najlepiej transportować taki magnes? Czy istnieje jakiś sposób na wytłumienie" jego pola magnetycznego w danym opakowaniu" w czasie transportu?

Z góry dzięki za odpowiedzi, K.
Link to comment
Share on other sites

Najlepszym sposobem jest pudełko ze styropianu ale komu by się chciało bawić w odkręcanie liny i pakowanie tego.
Ja osobiście zawsze zabieram ze sobą wiaderko budowlane na fanty, więc magnes do wiaderka i do bagażnika pięknie się przykleja. W tym miejscu nie ma komputerów" i elektroniki a tylko zapas i klucze pod podłogą. Czasami wkładam go w bagażnik bez żadnego zabezpieczenia i nic się nie dzieje.
Pamiętaj że neodym nie ma wielkich zasięgów bo zaledwie kilkanaście cm.
Link to comment
Share on other sites

Owszem. Nowsza się nie nadaje do mojego stylu życia i używania telefonu. Się człowiekowi zdarzy nieraz w wodzie po pas brodzić, więc Nokia musi być mocna, albo trafi na złom:)

Ogólnie proszę pamiętać, że silnny magnestyzm neodymu występuje na małej odległości (gdyby było inaczej, neodym by kosił fanty na metr i dziś byłoby więcej znajdek z wody niż ziemii chyba)
Link to comment
Share on other sites

Prawdę mówiąc, noszę go w kieszeni :) A co do telefonu nie noszę przy sobie. I tak działam - albo idę łowić, albo idę kopać czy cykać fotki telefonem.

Tematu jednak nie zakańczajmy, pomysły zawsze mile widziane - no i przyda się dla potomnych.

A tak przy okazji, Panowie Moderatorzy, licznik wyświetleń danego tematu się chyba też zepsuł, nie licząc wyszukiwarki - ciągle zero i zero w wyświetlaniach, a odpowiedzi kilkadziesiąt.

Czyżbyśmy zaginali czasoprzestrzeń i pisali szybciej posta niż się pojawiali w temacie? :)

Pozdrawiam serdecznie, K.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information