Skocz do zawartości

Szelag 1596


gero

Rekomendowane odpowiedzi

Mennicę identyfikują znaki na awersie, Twój szeląg z inicjałami podskarbiego w Kopickim (2007) jest pod pozycją 98, R1. Popatrz w archiwach allegro, ale może być rzadszy niż Kopicki sugeruje.

Ps. Jakiś wysyp szelągów ze Wschowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszukalem sie ale identycznego nie znalazlem.Mam mala prosbe do kolegow,jesli posiada ktos katalog Kopickiego i ma mozliwosc zrobienia skanu lub zdjecia z ta pozycja to prosilbym o przeslanie na priva.Za pomoc bede wdzieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wskazanie kolegi margora, zerknąłem na szybko, kombinacja stempli z IF i znakami dzierżawcy i mincmistrza to poz. 109. Rzadki, ale warto by popatrzeć jeszcze jak opisał go Kamiński, nie posiadam jednak tego katalogu. R8 to bardzo umowne w przypadku drobnych monet, po tym, jak znalazłeś ten egzemplarz, powinno już być R7 :) Ale jak napisałem rzadki, ostrożnie z czyszczeniem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej bardzo mile zaskoczenie.Teraz postaram sie pozyskac katalog Kaminskiego i sprawdzic jak tam wyglada ta pozycja aby miec mozliwosc prawidlowo go opisac.Z czyszczeniem na razie sie wstrzymam,mam obawe zeby go nie uszkodzic.
Jeszcze raz dziekuje za pomoc i porady.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie