Jump to content

słuchawki a zasięg


mates_chmk

Recommended Posts

witam
czy słuchawki przy wykrywaczu powiekszają zasięg?wykrywacz jest bardziej czulszy??jest jakaś różnica??mam wykrywacz white's 5900 di pro sl i chciałbym wiedzieć czy słuchawki mają znaczny wpływ na zasięg??za wszelkie uwagi bedę bardzo wdzieczny.Poozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Sowa bez słuchawek to bardzo przeciętny sprzęt, wręcz denerwująco nieskuteczny. Ze słuchawkami to kosiarz!

Tak, słuchawki bardzo podnoszą skuteczność. Chyba, że chodzi się ze sprzętami z dolnej półki - ACE, F2, F4 też. Wtedy nie ma aż takiej różnicy. Jak jest sygnał wiodący o słuchawki są niezbędne.
Link to comment
Share on other sites

Chyba, że chodzi się ze sprzętami z dolnej półki - ACE, F2, F4 też."

Jeśli chodzi o użycie słuchawek w F2/F4 a Ace to nadal ogromna różnica. W Ace są tylko 3 tony - i to tony o jednakowej głośności, gdzie nie możemy oszacować ani głębokości, ani odróżnić zakłócenia od prawdziwego sygnału. W F2/F4 natomiast po tonach możemy wnieść właściwie 3 informacje - po pierwsze, odróżnić zakłócenie od prawdziwego sygnału od metalu (te od zakłócenia są głównie cichsze i krótsze), po drugie oszacować głębokość, gdyż dla niskiego i 2 średnich tonów głośność w zależności od oddalenia przedmiotu do cewki w miarę cichnie, ale tak, że różnicę tą słychać włąsie tylko na słuchawkach (wyjątkiem jest ton najwyższy, on cichnie praktycznie tak samo jak tony w Tekneticsach Alfa/Delta/Gamma/Omega), a także oszacować wielkość znaleziska (tu też możemy na słucha rozróżnić siłę sygnału). W F4 możemy dodatkowo włączyć sygnał wiodący, co wiąże się z kontrolą na słuchawkach jego zaniku lub wzrostu.

Słuchawki jednak to ogólnie przydatna rzecz, bez względu na detektor. Nie dość, że nas nikt nas nie słyszy (i często my nikogo też) to efektywność pracy z wykrywaczem się zwiększa :)

Pozdrawiam serdecznie, K.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information