Skocz do zawartości

Srebrna Moneta


Elmariano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pochodzę z Lubelszczyzny, ostatnio bardziej interesuję się tymi tematami i przypomniało mi się, że moja babcia kiedyś pokazywała mi stare monety które trzymała w chustce, min. była tam jedna spora srebrna moneta, z tego co pamiętam to z okresu około powstania listopadowego dokładnej daty nie pamiętam. Wiem, że na jednej stronie było popiersie wydaje mi się, że kobiety a drugiej strony możliwe że dwugłowy carski orzeł, ale nie mam pewności. Szukałem sam podobnej monety w internecie ale raczej nie widziałem tej którą pamiętam, najbardziej podobne wydają mi się te Katarzyny II ale przecież to nie ten okres a co do daty jestem najbardziej pewien. Moneta babci była dość duża i ciężka, średnicy ok 3-4 cm, niestety babcia umarła a chustka z monetami się nie znalazła...
Jeżeli ktoś się orientuje co mogłem widzieć to byłbym wdzięczny za info, najlepiej linki ze zdjęciami.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taka? http://www.wtn.org.pl/events/a8/img/161.jpg
http://myvimu.com/exhibit/15456917-5-zlotych-polskich-1816-i-b-alexander-i

Osoby z niewielką ilością postów muszą mieć zaakceptowane nowe posty i watki, tak więc jeśli po dodaniu nie będzie widać postu/wątku, należy poczekać, zostanie uwidoczniony po akceptacji. Nie zakładajmy wątku ponownie, ani nie dublujmy postów".


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora krank 21:16 16-02-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza forma id to idziesz do babci
bierzesz aparat i robisz zdjęcia
wtedy odpowiesz zapewne sam sobie nawet
pozdrawiam

iestety babcia umarła a chustka z monetami się nie znalazła..."


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora krank 21:18 16-02-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie