Skocz do zawartości

Ciągnik artyleryjski S-65 Staliniec"


DOMILUD PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nadwojciech myślałem już o zbiorowej fotce jako niestety podsumowującej całość. Wiele wskazuje na to, że teren został już oczyszczony. W końcu dreptam tam już od listopada.
Co prawda to obszar zaledwie max 200x100m, ale podszyt nieciekawy, pełno jeżyn (kto szukał w jeżynach wie co to znaczy), małych drzewek, krzaków. Wiesz, wszędzie chciałem zajrzeć i chyba już zajrzałem.
Środkiem tego lasku biegnie droga, którą jechał ciągnik zanim dostał strzał bądź mina - nie wiem. Może Katiusza , bo pełno ich dookoła (oczywiście dysz), ale to by wskazywało, że ciągnik był u Niemców, co zresztą wcale nie dziwi po naszych fotkach. Tylko, że tam Rosja i 41,2,3 rok, a tu marzec 45 i Zachodnia Polska. W każdym razie wszystko pofrunęło w lewo i prawo. Te trzy gąski leżały 50m od drogi, to można sobie wyobrazić siłę wybuchu. No i oczywiście mnóstwo złomków po rozbitej skrzyni biegów i obudowie mostu.
Może coś by było w pobliskiej wiosce? Jeszcze się zobaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

W oczekiwaniu na finał akcji Staliniec S-65" pozwolicie Panowie że wrzucę parę zdjęć z trwającej nieustannie renowacji dotychczas przytarganych elementów.

Na zdjęciu obok most po demontażu tarcz sprzęgłowych. Widać skalę uszkodzeń. Jednym słowem całość to destrukt, epokowy ale jednak destrukt. Prawe sprzęgło rozerwane. Tarcze sprzęgłowe z tej strony rozciągnięte, tzn. nie stanowią okręgów tylko elipsy, nie do odtworzenia. Zewnętrzne pierścienie łożysk (po obu stronach wieńca) popękane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tych tarcz trwało parę godzin. Próbowałem rozdzielić most na dwie części, ale się nie dało pomimo rozkręcenia śrub. Całość została oczyszczona z rdzy i pomalowana czarnym podkładem. Tarcze poprostowane (z grubsza) i również pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie