Skocz do zawartości

Ciągnik artyleryjski S-65 Staliniec"


DOMILUD PL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dopiero dziś zauważyłem ciekawe zdjęcia kolegi Dodge52. Rzeczywiście świetne fotki i zarazem bardzo oryginalne, dlaczego? Po raz pierwszy bodajże widzimy tu ciągnik S-65 z gazogeneratorem. Chyba na żadnej z wojennych fotek nie występuje w tej wersji (oczywiście oprócz S-60). Ciekawe dlaczego? Czy nie zdążyli z produkcją, czy zarzucili jako konstrukcję przestarzałą i nieefektywną (znacznie niższa sprawność silnika o ok. 30%), problemy z rozruchem itd.?
Konstrukcja w każdym razie bardzo bardzo oryginalna i inna od S-60. Z przodu widać dodatkową chłodnicę i oczyszczacze gazu.

Jeszcze raz brawo za fotki doskonałej jakości dodge52.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki plakat ze zdjęciem Wodza był na honorowym miejscu na ,,Wystawce,, w Moskwie w 1939r.
,,U nas nie było awtoprjamyszelenosti / przemysłu samochodowego / - On u nas jest teraz - Stalin

Cieszę się,że kol.DOMILUD PL i innym kolegom podobają się zdjęcia / są unikatowe /
Jak już pisałem na forum w roku 1939 Sowieci zorganizowali z wielką pompą ,,Wystawkę,, podzieloną na kilka pawilonów, skupiłem się na pawilonie ,,Mechanizacja,, - wystawili kilkanaście ciągników S-65 i inne. Fotek jest dużo, wybrałem najciekawsze. Zaprezentowali też pojazdy będące w produkcji w owym czasie, jak i prototypy / kołowe, półgąsienicowe, 2 i 3 osiowe, napędzane też gazogeneratorem - ciekawe i czyste zdjęcia. Ale to już na inny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aprezentowali też pojazdy będące w produkcji w owym czasie, jak i prototypy / kołowe, półgąsienicowe, 2 i 3 osiowe, napędzane też gazogeneratorem - ciekawe i czyste zdjęcia. Ale to już na inny wątek."

Załóż koniecznie nowy wątek i zaprezentuj resztę materiału.
Narobiłeś mi apetytu tym co umieściłeś w tym wątku.
Ten Elektro-Traktor WIMZ-4-500 rewelacyjny.Nawet wcześniej o nim nie słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ciekawostka - ,,żeleznodarożnyj ,,CzTZ
z Czelabińskiego Traktornowo Zawoda - 1952r.
Widoczna z przodu prądnica napędzana poprzez wał połączony z silnikiem.
Przepraszam, może nie dotyczy ciągnika S-65, ale fotka godna prezentacji
Pozdrawiam
DODGE52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,
Zaczynam na wesoło od pięknego drzeworytu autorstwa A.F Wasyljewa
,,Kolumna ciągników gąsienicowych,,
Staram się wybrać fotki, które nie były jeszcze na forum.
Fotki pokojowe ,,wielkiego brata,, ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie