Skocz do zawartości

google earth PART 2


mateo25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
kolego mateo25 - to co pokazujesz na wszystkich zdjeciach to są wyschniete starorzecza albo strugi, ew. rowy melioracyjne. Cieki wodne maja to do siebie, ze na przestrzeni lat zmianiaja swoj bieg i jest to calkiem naturalne.

hint: takie falszywe" okopy poznasz po tym, ze w poblizu najczesciej plynie jakas rzeczka, do ktorej najczesciej przylegaja jednym koncem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mateo
Przez ostatnie dwadzieścia lat, poziom wód gruntowych w Polsce znacząco się obniżył, miejscami nawet do 1,5 metra. To co pokazujesz to istniejące kiedyś strumienie, dziś już małe lub tylko okresowe albo zanikające.
Masz koło siebie całkiem ciekawe miejsca, kiedyś na polach dziś w lasach. Trochę bardziej na południe i trochę na zachód, od miejsca przedostatniej fotki. Kilometr na południe od byłego ( bo nie wiem czy jeszcze istnieje) ośrodka hodowli zarodowej. Oprócz tego szukaj wzdłuż drogi do przełęczy tyle, że nie militarki a kolorowej drobnicy, to szlak wiodący na Węgry i używany już w średniowieczu, wprawdzie nie główny ale zawsze szlak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zastanawiają mnie te okręgi co są widoczne w ramce, wskazane strzałkami. W to miejsce będe mógł podjechać za tydzień. W tych okolicach podczas wojny było kilka potyczek, ale to chyba nie ma powiązania. Ktoś wie jak i od czego one powstały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź z którego roku jest to zdjęcie :), wygląda mi to na geoportal, a tam można precyzyjnie sprawdzić.
Najstarsze są z 1993 roku, a wtedy jeszcze zwierzaki były wypasane często gęsto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!
Dzisiaj buszując po mapach geoportalu natknąłem się na taki kwadrat w Borach Dolnośląskich. Ma ktoś pomysł co to jest ? Nie umiem określić rozmiarów ale porównując go do pobliskiej 8 tysięcznej miejscowości to jest prawie takiej samej wielkości, dość mocno wciśnięty" w las.
Myślę, że osoby z okolic znają to miejsce i zaspokoją moją ciekawość :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie