Skocz do zawartości

Garrett GTI 2500


pablopawell

Rekomendowane odpowiedzi

największa wada to waga,druga wada to 8 paluszków AA.zalety: to oprócz trybu dynamicznego,prawdziwy tryb statyczny z dyskryminacją w tym trybie[mało który wykrywacz to ma].do zalet zaliczam pancerną budowę puszki z elektroniką.aby ją uszkodzić trzeba dobrze walnąć o beton.nie będę się rozpisywał o tym co mozna zobaczyć na monitorze i jak to pomaga w poszukiwaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zgadzam się z moim przedmówcą.Wykrywacz jest naprawdę dobry,tylko trochę ciężki ale nie wszystkim to przeszkadza.
W celu wyciśnięcia ostatnich soków niezbędne jest zaopatrzenie się w cewkę DD 8.5x11 -wtedy dopiero pokazuję pazurki.Cewka fabryczna CC 9,5 nie sprawdza się za dobrze w tym wykrywaczu i jest kiepska na cienkie sreberka.
Pozdrawiam Mario.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy lata chodzę z gti2500,tylko po polach,tam gdzie coś jest do znalezienia tam znajduję te drobiazgi[do oglądania na-poszukiwanieskarbów.com".zasięg gti2500,to typowy zasięg wykrywaczy z górnej półki[test w archiwalnym numerze Odkrywcy]-ustępuje o 1 lub 2 cm.,tylko xlt.gdyby nie waga tego wykrywacza,nie miał bym żadnych zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Mariusz, jeśli chodzi o kolor to trzeba kupić cewkę DD a wówczas można konkurować z najlepszymi sprzętami. Nie ukrywam tego że na standardowej cewce koncentrycznej (pająk) w dynamiku na metale kolorowe ( w warunkach, których chodzę) to genialny nie jest, ale za to w trybie statycznym na tej samej cewce to rewelka. Tak więc jeśli poszukiwanie kolorku to wyłącznie cewka DD a jeśli militarka to koncentryk, standardowa cewka ma świetny zasięg na all metal. Pozdrawiam
Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy to ciężar - dla mnie to akurat nieistotne ale jednak naprzeciw innych wykrywek tej klasy to bardzo dużo waży, prądożerność nie jest straszna, pomimo że dużo ogniw potrzebuje to na akumulatorkach chodzę bez problemu 2 dni, pomimo że w instrukcji jest mowa o 7 godzinach. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam , widzę że chyba nikt takowej cewki nie używał. Zaryzykowałem i kupiłem, trzeba jednak poczekać aż mróz puści bo teraz na testy nie ma szans , chyba że tylko w powietrzu. Jak tylko się uda wyjść w teren to napiszę jak się sprawuje. Pozdrawiam
Robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mam pytanie do uzytkowników GTI2500 ...mianowicie czy cewka DD 8.5x11 cala dedykowana do ACE 350 (wtyk 5 pinowy) po wymianie wtyku na 7 pinowy taki jak posiada GTI2500 i odpowiednim podlutowaniu przewodów z cewki (kolorami)bedzie działała tak samo jak dedykowana (sklepowa)DD 8.5x11 dla GTI2500 ?
I drugie pytanie....
Czy którys z bardziej doswiadczonych uzytkowników GTI2500 mógłby blizej i krok po kroku opisac ustawianie manualnego balansu gruntu na dynamiku (ponoc nic o tym nie ma instrukcji obsługi) i jakie ustawienia są optymalne dla danego gruntu innymi słowy czym to sie je":) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikross - raczej, prawie na 100%, cewka taka nie będzie działać. Chodzi tu między o częstotliwości, ale także układy wewnętrzne cewek. Można by oczywiście zestroić GTI na inną częstotliwość - czemu nie - ale funkcja imaging", która odpowiada za podanie głębokości i wielkości przedmiotu już by nie działała.

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcja imaging" z tego co wiem ,bo czytalem w innym wątku nie funkcjonuje tak czy inaczej .....a odnosnie zestrojenia czestotliwosci to jak wygląda taka opcja ,czy z poziomu menu czy sprawa wymaga ingerencji elektronicznej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci" wyczytalem ze GTI2500 pracuje na czestotliwosci 7,2HHz i jest regulowana ,niestety nie jest opisane nic na temat zakresu regulacji i jego skoku .....
ACE250 pracuje na 6,5KHz a ACE350 na 8,5Khz ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci to pomoże, to powiem, że cewka DD od ACE 350 działa z ACE 150/250 i odwrotnie, bez żadnych zmian. Też czytałem, że imaging" nie działa na cewce DD. Pewnie te dwa piny więcej są do tej funkcji, więc ja myślę, że twój sposób powinien zadziałać. Być może w cewkach DD dedykowanych do GTI są one puste? Ktoś kto ma ta cewkę mógłby sprawdzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie po przelutowaniu i sprawdzeniu w bloku(żelbeton w stropie:) ) a nie w terenie to dziala jak trzeba ...
Jak sprawdze w terenie to dam znac co i jak ....
Kolory przewodów dopasowalem jak trzeba ....
W cewce do GTI imagin" jest jeden sygnal wiecej plus masa ...
wiec zostawilem to puste a reszte kolorków dopasowalem jak trzeba ....
Martwi mnie jedynie sugestia pracy cewki na innej czestotliwosci jak sugerowal kolega Krychus ale skoro te cewki działają wymiennie miedzy ACE250 i ACE350 a one pracują na stalej czestotliwosci odpowiednio 6,5KHz i 8,25KHz a GTI dziala na 7,2KHz z regulowaną (wlasnie tu nie wiem czy chodzi o czulosc czy czestotliwosc) to tymbardziej powinno to funkcjonowac poprawnie....
Pytam doswiadczonych w koncu wszyscy sie uczymy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dodatkowe częstotliwości nie mają wpływu na czułość ani na głebokość.służą one do odstrojenia wykrywacza od innego wykrywacza,pracującego w pobliżu i zakłócającego nasz wykrywacz.natomiast ten luźny przewód jest od trzeciego uzwojenia w sondzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często słyszę o takich przypadkach - że do F2/F4/F5 pasuje cewka od F75 i działa poprawnie, tutaj, że z Ace do GTI... Wydaje mi się teraz, że pracę częstotliwości można ustalić za pomocą cewki - tak, jak to jest zrobione np. w serii Xterra. Ciekawi mnie fakt, jak wygląda sprawa częstotliwości - czy generator wykrywacza narzuca swoją 7,2 czy cewka swoją 8,25. Teoretycznie, jeśli w cewce znajduje się układ kompensujący z kondensatorów o pojemnościach przystosowanych do częstotliwości 8,25, to chyba na takiej właśnie wykrywacz pracuje. Mikross - i tu do Ciebie wielka prośba, bo nie mam teraz GTI ani różnych cewek pod ręką - czy mógłbyś dokonać pomiaru częstotliwości na gnieździe cewki pod warunkiem, że cewka będzie wpięta do wykrywacza, a ten włączony? (wystarczy odkręcić metalową osłonę na wtyku, lutowałeś, to wiesz jak się do kabli dostać :)). I jak już będziesz w terenie zabierz dwie cewki (oryginalną i ta dorobioną), sprawdź, jak wygląda identyfikacja, czy dla danego przedmiotu na różnych cewkach się np. nie zaniża czy nie zawyża.

Aby działał Imaging, potrzebna jest dodatkowa cewka odbiorcza, czyli 2 piny więcej, czyli z 7 zostaje 5, jak bez Imaging.

Dzięki za informację i pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie