Skocz do zawartości

Garrett GTI 2500


pablopawell

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety do pomiaru czestotliwosci o ile kojarze potrzebny jest oscyloskop lub miernik czestotliwosci jednak do takiego nie mam dostepu....
Moze ktorys z uzytkownikow posiada cewke DD dedykowaną pod GTI2500 i bylby uprzejmy rozebrac wtyczke i podac kolorami przewodow rozpiske podpięcia pod wtyk(wtyk ma ponumerowane wyjscia od 1 do 7 kolory przewodów to: zielony,grubszy bialy gladki z niego wychodzi cienki biały i masa czarny,grubszy biały z czerwonym paskiem z niego wychodzi biały i masa czarna i zwora miedzy 1 a 7) ?:)-bede wdzięczny
a i dla potomnych pozostanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem, w cewce z Imaging wygląda to następująco:

- jeden przewód zielony, goły, bez ekranu
- 3 przewody grubsze, białe, z paskami niebieskie, biały i czerwony, każdy w własnym ekranem, czyli razem 7 pinów

I teraz tak:

pin 1 - ekran czerwonego, ekran niebieskiego i zwora z pinem 7
pin 2 - środek czerwonego
pin 3 - zielony
pin 4 - środek białego
pin 5 - ekran białego
pin 6 - środek niebieskiego
pin 7 - zwora do pin 1

Cewka Imaging jest podłączona do kabla niebieskiego i jego ekranu, także jak wywalisz pin 6 i ekran środka niebieskiego z pin 1, to powinno grać. Więcej nie mogę powiedzieć. :)

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krychus....tak tez zrobilem ..
Rozumię że zwora miedzy 1 a 7 tak czy owak zostaje jak byla?
Intryguje mnie jeszcze to wiecej" ?:)....
Do kolegi Nirvana26 link z prezentacji ponizej.
http://www.youtube.com/watch?v=uKLmpbIVnZk
Prawidlowa identyfikacja w GTI2500 działa jedynie jak jestes srodkiem cewki dokladnie nad celem" przy włączonym wbudowanym pin-pointerze.
Jak bedziesz obok celu -będę przeklamania na imaging.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię że zwora miedzy 1 a 7 tak czy owak zostaje jak byla?"

Tak. Wyrzucamy tylko ekran od niebieskiego.

Intryguje mnie jeszcze to "wiecej ?:)...."

... ;)

Prawidlowa identyfikacja w GTI2500 działa jedynie jak jestes srodkiem cewki dokladnie nad "celem przy włączonym wbudowanym pin-pointerze.
Jak bedziesz obok celu -będę przeklamania na imaging."

Najprościej tłumacząc Imaging działa na takiej zasadzie - mamy dwie cewki odbiorcze. Mniejszą i większą. Jeżeli sygnał dla cewki mniejszej będzie silniejszy, natomiast dla większej będzie słabszy, wykrywacz określi różnicę jako obiekt drobny, gdyż dla dużej cewki nie wywarł od silnego sygnału, natomiast dla małej tak. Jeśli na większej cewce będzie silny sygnał, podobnie jak dla mniejszej, to wykrywacz wychwyci różnicę jako duży obiekt, gdyż jest on odbierany z dużą siłą sygnału dla obydwu cewek. Pole identyfikacji (chyba) C działa jeszcze dla mniejszej cewki, natomiast jak obiekt będzie większy, wtedy zapalą się kolejne. Efekt choinki" występuje w momencie, gdy dany obiekt jest bardzo głęboko a sygnał odebrany jest słaby dla dużej cewki, gdy mała tylko nieznacznie go odebrała (jest poza jej zasięgiem). Z tym przekłamaniem w momencie zboczenia cewką z celu sprawa jest oczywista, wykrywacz nie potrafi dokładnie ustalić, na jakiej powierzchni - tzn dla której cewki - jest jaka różnica sygnału.

Pozdrawiam, K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat ustawienia w GTI2500 balansu gruntu na dynamiku przy dyskryminacji a nie All metalu ktos jest w stanie sie wypowiedziec ?
Ponizej prezentacja pracy na cewce DD i róznicy namierzania celu" na pin-pointerze miedzy standardową cewką(namierza na jej srodku) a cewką typu DD (namierza cel" na czubku cewki)
http://www.youtube.com/watch?v=ihItA_eSJH4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie