Jump to content

Ciężka armata polowa Liege 155 mm prod. francuska.


WST 1939

Recommended Posts

Witam serdecznie, bardzo proszę o potwierdzenie moich informacji co do tego elementu artylerki francuzów. Może macie jakieś zdjęcia ?, informacje dotyczące tych armat. Proszę o wrzucenie ich, będę bardzo wdzięczny. Informację posłużą mi jako potwierdzenie moich informacji, niezbędnych do napisania tekstu, który napewno tu zamieszczę.
Link to comment
Share on other sites

Tutaj są oznaczenia armaty czyli.

Miejsce oraz rok produkcji (Północ).

Póżniej, numer 105, jak się domyślam numeracja indywidualna armaty, czyli 105 armata w roku 61' ? (zachód)

Numer 24, który jest również na innych armatach, jakieś pomysły ?.

310.4 Kil (Poids total), oraz 311.7 Kil na innej armacie. Może, jakieś szczegóły panowie ?. (Południe).

Oraz pytanie dopełniające, jakie zakłady w mieście Liege, produkowały te armaty ?. Jak skończę to podzielę się wiadomosciami.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał Walezy. Taka armata stoi w Bydgoszczy. Dziś ją nawet przetaczaliśmy :-) Oznaczenia są w tym samym miejscu. Jutro o ile nie zapomnę mogę Ci podać jakie. W Bydgoskiej koła (dokładnie drewniane elementy) są niestety nieoryginalne.

Pozdr
Link to comment
Share on other sites

Ja chcę opisać armaty stojące w Kwidzynie, są tam dwie sztuki, nigdzie nie ma, a bynajmniej nie spotkałem się z dwoma armatami w jednym miejscu (tego typu). Stąd wiem już skąd pochodzą, co i jak. Dla dopełnienia brakuje jeszcze kilku suchych informacji, a może również kilku zdjęć. Oznaczenia są te same, to z całą pewnością, interesuje mnie również data produkcji Bydgoskiej 155-ki. Przeszukam internet trochę, ponownie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information