Skocz do zawartości

Normandia


ClintE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak nieśmiało myślę o tegorocznych planach wyjazdowych. W tym roku padło na Normandię. Chciałbym odwiedzić słynne plaże w kolejną rocznicę D-Day. W ubiegłym roku samochodowo odwiedziłem m.in Hurtgenwald i Ardeny. Tym razem nie będę miał wozu. Myślałem nad połączeniem lotniczym z Paryżem i dalej pociągiem na wybrzeże. Tutaj moje pytania do kolegów-forumowiczów, którzy postawili nogę na normandzkich piaskach. Jak wygląda lokalna komunikacja w Normandii, czy bez problemu można dojechać autobusami do plaż, czy pozostałych miejsc związanych z Inwazją. Mam świadomość, że wszystko to generuje dodatkowe koszta, no ale w tym okresie nie mam wyjścia. Prosiłbym również o praktyczne porady. Co, gdzie i za ile. Wiem, że było parę tematów o Normandii, ale może coś w między czasie się urodziło.
Pozdrawiam i Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku

Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie całą Normandię przejechałem 2 lata temu i w najbliższej okolicy plaż nie spotkałem się z bezpośrednią komunikacją, najlepiej dojeżdża się samochodem, z reguły są parkingi zaraz przy plażach. Jedyne co spotkałem to takie wagoniki z zorganizowanych wycieczek co objeżdżają parę miejsc na plażach. Mam oczywiście na myśli plaże które są oddalone od większych miejscowości kawałek np. Omaha, Utah. Tam gdzie plaże są w bezpośrednim sąsiedztwie miasta i zabudowy tam już powinno się dać dojechać komunikacją, ale gdzie i za ile to nie jestem w stanie powiedzieć gdyż z niej nie korzystałem.

http://www.odkrywca.pl/wybrzeze-francji-belgia-i-holandia-militarnie,655801.html#655801

tutaj link do relacji z mojego pobytu. Podałem tam ceny biletów i wstępów do muzeów i miejsc pamięci. Może się przyda przy planowaniu.

Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objechałem autem, miejsca sa dobrze oznaczone, ale faktycznie lokalnej komunikacji to zbytnio nie widziałem, chociaż na pewno jakieś busy lub kolej jeżdżą do tych miejsc. Poza tym autostop: skoki od stacji do stacji benzynowych, gdzie zawsze można kogoś nawet na migi zagadać i pokazać na mapie gdzie się chce jechać.
Tanie linie lotnicze to raczej tylko do Paryża latają.


http://odkrywca.pl/galerie.php?nazwa=374
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki bardzo za informacje i linki. Wygląda na to że bez samochodu trudno będzie objechać wszystkie miejsca. W sumie autostopowanie i wyjazd trochę na dziko też ma swoje uroki, ale i ryzyko, że nie wszystko się zobaczy. Jak mam inwestować gotówkę i czas to chcę wydoić" z wyjazdu jak najwięcej. No nic jeszcze poszukam informacji o jakimś lokalnym transporcie lub przełożę wyjazd na inną porę. Teraz z innej beczki. Czy ktoś z kolegów-forumowiczów uczestniczył w czymś takim jak http://www.huertgenwaldmarsch.de ? Hurtgenwald i Ardeny to mój drugi cel na ten rok i być może zsynchronizowałbym swój wyjazd z tym wydarzeniem.

Dzięki i pozdrawiam

Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie