Jump to content
  • 0

2 Łuski 0.22 short

lupus1978

Question

Witam,
Ostatnio wpadły mi w ręce 2 łuski 0.22 short.
Pierwsza z dużą literą H w okręgu.
Druga natomiast posiada wybitego orła carskiego.
Proszę o identyfikacje producenta lub jakieś istotne informacje dotyczące omawianych łusek.
Dziękuje
L1978

17 answers to this question

Recommended Posts

Kolego Honker,
Jednak masz racje H pasuje do Austrii.
Proszę o sprostowanie - ta łuska jest datowana na okres ok. 1860?
Czy też produkowana od 1860 do dziś (tj. tłumaczenie wg. google translator).

Jak masz jeszcze w tych swoich materiałach coś o orle tj. łusce nr 2 to z przyjemnością porównam.

A odnośnie materiałów - skąd można takie materiały wykąbinować ? :)

Dzięki za pomoc.
L1978

Witam,
Co do łuski z litera H. Sprawdziłem na munition.org i jest to inna litera niż na łuskach z USA. Jeśli chodzi o fabrykę Hirtenberger z Austrii to znalazłem ją w siec, chwalą się że funkcjonują od połowy XIX wieku ale logo to HP. Wiesz może źle szukam, prośba o jakiś link w celu weryfikacji.
Odnośnie orła z Munitionfabrik Woltersdorf to go nie znalazłem.
Będę musiał dodać fotki - to ułatwi sprawę.
Dziękuje za pomoc.
L1978

witam,
Link do fotki - max co udało się zrobić.

[IMG]http://img862.imageshack.us/img862/8914/mg9545copy.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/lupus1978foto]lupus1978foto[/URL] at 2012-01-04

Kolego Honker oceń.
pozdrawiam
L1978

Niestety kolego w moich materiałach nie znalazłem nic więcej na temat łuski z orłem,nie posiadam zdjęć.Wrzuć zdjęcia swoich łusek,chętnie obejrzymy te ciekawostki.Na stronach w sieci widnieje nieco inna nazwa producenta,Munitionsfabrik Wöllersdorf, w pobliżu Wiener Neustadt, około 40 km na południe od Wiednia (1902/18)".Dając swoje id posiłkowałem się wpisem z katalogu.Być może sygnatura dwugłowego orła była tylko na łuskach centralnego zapłonu,ale może i bocznego.Daj dobre foto.
Co się tyczy materiałów,to rozumiesz kolego o nie są tanie rzeczy". :o) A tak na poważnie,20 lat temu,te niestety ksero,katalogu było moją alfą i omegą.W Polsce wtedy o inernecie ktoś tylko gdzieś słyszał.;)Niestety nie zachowała się pierwsza strona z tytułem i autorem.Teraz mogę tylko w wolnej chwili,(oczywiście w miarę możliwości,bo większość jest w sieci)służyć pomocą.
Pozdro.*

Witam,
Ostatnio wpadły mi w ręce 2 łuski 0.22 short.
Pierwsza z dużą literą H w okręgu.
Druga natomiast posiada wybitego orła carskiego.
Proszę o identyfikacje producenta lub jakieś istotne informacje dotyczące omawianych łusek.
Dziękuje
L1978

Witam.Idąc przez internet tropem wilka" :o),też za dużo nie znalazłem.Co tylko dowodzi,że sam internet nie jest wyrocznią,a i zdarzają się też błędy.Tym razem oparłem się na swoich materiałach,a i tego nie jestem pewny w 100 procentach.Moją opinię i materiały pozostawiam Twojej ocenie.*

http://imageshack.us/f/818/znalezisko.jpg/

Kol. honker to jest max co można było wyciągnąć ze skanera.
Na tarczy dla mnie jest 88 lub 89.

Jeżeli uda się z identyfikować komuś to super.
A jeżeli nie to łuska zostanie niezidentyfikowana.

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Lupus1978

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information