Skocz do zawartości

Moro.


pako151515

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie miałem pojęcia pod czym ten temat podpiąć więc walnąłem go tutaj ponieważ ubiór moro" jest też sprzętem niezbędnym poszukiwaczowi. Mam pytanie gdzie dostanie tanie dobre i solidne moro, mam na myśli kurtka i spodnie. Dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek google sie obraził? Portale aukcyjne, internetowe sklepy z militariami, moto weteran bazar w Łodzi będzie niedługo, sklepy dla harcerzy, myśliwych, na każdym bazarze większym coś w kamuflazu nowego albo z demobilu nieraz idzie trafić, giełdy, Agencja Mienia Wojskowego nieraz wyprzedaje Stare ciuchy, sklepy wedkarskie tez mora" sprzedają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moro to była nazwa kamuflażu chyba wz.68 w LWP :D, ale ogólnie wiem co masz na myśli. Wszelką odzież w różnym kamuflażu można kupić w sklepach militarnych, nie wiem skąd jesteś ale sprawdź czy jest taki w twojej okolicy.
Jednak sprzęt w takich sklepach często jest różnej jakości, zależy od firmy, ogólnie raczej nie polecam produktów Mil-teca - rozpadają się od samego patrzenia, a i z ceną może być różnie. Dlatego dobrze znaleźć jakiś demobil w którym będzie sprzęt napewno w miare tani i przede wszystkim w większości na kontrakcie różnych europejskich armii.
Najpopularniejsze umundurowanie które można dostać jest angielskie i niemieckie.
Komplet w bardzo dobrym stanie może kosztować już od 20zł max 100zł za nowy. Napewno dobra inwestycja i wiele sezonów w takim można pobiegać, jeżeli masz troche więcej kasy możesz pozwolić sobie na angielską parkę tzw. smocka. Kurtka w zasadzie na cały rok bardzo pojemna, ogólnie świetny zakup.
Najtaniej możesz trafić na allegro, poza tym demobile internetowe chyba jeden z lepszych - www.armyworld.pl
Możesz jeszcze odwiedzić okoliczne giełdy i targi chyba na każdym można coś dostać z demobilu. Są jeszcze hurtownie militarne w których w ogóle mundur brytyjskiej czy niemieckiej armii kosztuje grosze ale tak jak mówiłem musisz sprawdzić czy w okolicy coś takiego się znajduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jakość takiego munduru ze sklepu wędkarskiego może być bardzo wątpliwa... ;)
Kolego jeżeli szukasz też butów to omijaj z daleka polskie desanty, lepiej dołożyć pare złoty i kupić coś porządnego co długo posłuży i może przydać się nie tylko podczas wypadów z wykrywką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliżej ,sam tam kupuję -demobil skandynawski,niemiecki itp,itd pozdrawiam

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=nowy%20dw%C3%B3r%20gd%20militaria&source=web&cd=2&sqi=2&ved=0CCIQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.pkt.pl%2Fs%2Fnowy_dwor_gdanski%2F100025535%2Fmagnus.html&ei=iiD6Tvu-NI_htQb0sqjOBg&usg=AFQjCNEqoDLI5AzobhJcRuH5jR7MH0dqbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ta niezbędnością mora" to bym nie przesadzał ja tam wole ciemne dżinsy albo brązowe spodnie z wycierusu i brązowy polarek, na ornym polu z daleka prawie cie nie widać w lesie tez daje radę ( zwłaszcza że u mnie są głównie lasy sosnowe), jak jest chłodno mam zwykła zielona matową kurtke. Moro często przyciąga wzrok jak się wychodzi z autka itp. a np dużo ludzi chodzi po okolicy, poza tym cześc mundurowych nie trawi cywilów w ciuchach wojskowych ( za PRL noszenie wojskowych ubrań było mocno tępione). Jak jest sezon na grzyby to raczej tak sie ubieram, a jak juz cos z moro to tylko plecak lub spodnie czasami. W ogóle lepiej jak turysta wyglądać albo rolnik ( wskazane gumofilce, jak popada) wtedy nie rzucamy sie w oczy, ludzie sa bardziej ufni itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. Jazon własnie myślałem o tym sklepie, tylko akurat dziś byłem gościnnie w Elblągu i znalazłem spodnie i kurtka wojskowa z plakietką polska za 200zł. Ponieważ nie jestem obeznany w tym temacie co i po ile stoi takie moro, więc sobie na razie dałem spokój dopóki ktoś mnie nie na kierunkuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki... :)
Ogólnie chodzenie w polskim mundurze jest zabronione przez prawo, od tej reguły są oczywiście wyjątki(np. klasy wojskowe, organizacje o charakterze patriotycznym). Jednak teraz polski mundur nie wzbudza w ludziach złych emocji, wręcz przeciwnie, kiedyś wojsko to był obowiązek więc większość swoje odsłużyła i często pozytywne wspomnienia wracają po spotkaniu z kimś w takim mundurze.
A co do mundurowych nie lubiących cywili w polskim sprzęcie- niestety kolego masz rację dlatego własnie lepiej zainwestować w mundur obcej armii i oszczędzić sobie spotkania z ŻW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mundurowych nie lubiących cywili w polskim sprzęcie- niestety kolego masz rację dlatego własnie lepiej zainwestować w mundur obcej armii i oszczędzić sobie spotkania z ŻW"

Pusty przepis,masa cywilów w tym lata i nikt nikogo o takie pierdoły ścigać nie będzie.
Jednak propozycja kupna mundurówki obcej armii jest bardzo dobra.Niemieckie czy angielskie biją Polskie na łeb pod każdym względem i kosztują grosze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ( ten sprzęt jest zbędny ) jak pisałem wcześniej nie wszyscy muszą wyglądać jak spec jednostka ja preferuję odzież typowo trekingową i wacle nie czuje się gorszy latając po lesie w tego typu odzieży i obuwiu ;) .... wole neutralny strój , pozdro .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega brunogd ma rację lepiej nie wyglądać jak'' partyzant z wyciętego lasu''zwykłe ciuchy w stonowanych kolorach mniej się rzucają w oczy szczególnie w lasach no chyba że ktoś się uprze i dobierze wzór kamuflażu do kolorystyki otoczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie