Skocz do zawartości

Zima a poszukiwania Vol.II


Hebda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
I to chyba już nie długo....

Zima pokazuje, na co ją stać. Siarczyste mrozy, które serwuje nam od kilku dni, to tylko preludium do nadchodzących. W czwartek, w najcieplejszym momencie dnia termometry na północnym-wschodzie wskażą -20 st. C. Pytacie: jak długo jeszcze. Odpowiadamy: dwa tygodnie.


Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy mają już dość kilkudziesięciostopniowych mrozów. - Każdy z nadchodzących dni będzie chłodniejszy. W czwartek rano może być nawet -30 st. C, spodziewamy się rekordu tej zimy - informuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński. I dodaje, że tak niskie temperatury zostaną z nami jeszcze co najmniej przez dwa tygodnie.

Wtorek

Jutro termometry pokażą od -14 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do -6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Dominować będzie bezchmurne niebo, na którym mogą pojawić się co najwyżej obłoki. Wiać będzie słabo i umiarkowanie ze wschodu.

Środa

Z każdym dniem będzie coraz chłodniej. W środę najzimniej, -17 st. C będzie na Suwalszczyźnie. Najwyższa temperatura, -8 st. C, choć to także spory mróz, spodziewana jest na Pomorzu Zachodnim. Kierowcom przydadzą się okulary przeciwłoneczne, bo będzie to kolejny, bezchmurny dzień z chwilami oślepiającym słońcem.

Czwartek

Czwartek, jak na razie, zapowiada się na najzimniejszy dzień tegorocznej zimy. Temperatura w ciągu dnia spadnie do -20 st. C na Suwalszczyźnie. Na zachodzie, w najcieplejszym momencie będzie -9 st. C. Wiatr nieco zmieni kierunek. Powieje słabo i umiarkowanie z północnego-wschodu. Nadal będzie słonecznie.
Piątek

W piątek bez większych zmian. Na Suwalszczyźnie nadal siarczysty mróz do -19 st. C. Chłodniej zrobi się na Pomorzu Zachodnim, gdzie temperatura spadnie do -10 st. C. Tęgi mróz spróbuje zrekompensować nam słońce, które będzie nam towarzyszyć przez cały dzień.

Sobota

Pierwszy dzień nadchodzącego weekendu przyniesie niewielkie zmiany. Na południowym-wschodzie poprószy słaby śnieg, a mróz nieznacznie zelżeje. Niestety, tylko na Suwalszczyźnie, bo tam temperatura minimalna wyniesie -16 st. C. Na Pomorzu Zachodnim utrzyma się mróz na poziomie -10 st. C.

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/prognoza,45/w-czwartek-rano-mroz-do--30-st-c-i-tak-przez-dwa-tygodnie,18871,1,0.html

Tak więc moi mili, pozostanie chyba konserwacja zbiorów oraz tematy jak pan Bojko i ŻGO... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lubelszczyźnie na szczęscie sporo śniegu, więc jak przyjdzie odwilż to śnieg szybko zginie, a ziemia będzie nie zamarznięta. W zeszłym roku jak była ziemia zmarznięta na 40 cm to mimo dodatnich temperatur trzeba było czekać ponad dwa tygodnie żeby saperke wbić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ktoś może w lesie kopać? Jak to wygląda? Czy głęboko zamarzło? Bo chcę pójść trochę się odstresować. Tylko nie wiem czy szpadel da radę. Tydzień do tyłu było bez problemów ale po tych mrozach to może być hardcore.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w lesie na zwiadzie i niestety nie da rady wbić saperki w grunt, ziemia twarda niczym opoka, do tego nawaliło śniegu, i pozostało dłuuugie oczekiwanie...

A taki widok ujrzałem dzisiaj rano po przetarciu oczu :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zaliczyłem 3 godzinki w lesie. Tam gdzie dużo ściółki nie ma problemu z kopaniem. Warstwa śniegu ok 5 -10 cm + igliwie ...tudzież liście. Piękna słoneczna i bezwietrzna pogoda jak wychodziłem było - 22 stopnie. Dwie pary rękawiczek w tym jedna gruba wełniana na wierzch...odpowiednie skarpety i dużo samozaparcia :D
Twardym trzeba być nie miętkim" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc dziś na cmentarzu,usłyszałem bluzgi dochodzące z jednego z grobów,zaciekawiony podąźyłem w tymże kierunku.Okazało się że to grabarz kuje siekierą zmarzniętą ziemię pod pochówek,tak na oko to ze 60cm zmarzliny,dodam że cmentarz w szczerym polu.Wychodzi na to że na polne fanty dopiero w maju:)
Pzdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zaryzykowałem i poszedłem. Wytargałem 4 monetki, pare guziczków cywilnych i inne śmieci. Ale jutro chyba odpuszczę bo ręce bolą od kucia saperką. Faktycznie tam gdzie mech i śnieg nie jest źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie