Skocz do zawartości

Zagadka cz.9


gumbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Scaled Composites ARES (Model 151) – amerykański, doświadczalny samolot wojskowy skonstruowany w wytwórni Rutan Aircraft Factory i zbudowany w Scaled Composites. Akronim ARES oznacza Agile Responsive Effective Support. Pierwszy lot 1990

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aktualizacji spisów zagadek dokonuję z pomocą Woytasa zawsze na początku nowej części i w około połowie istniejącego wątku, a dla tego zbliża się nieuchronnie koniec (jeszcze pewno kilka dni) więc część rozwiązań się nie łapie.

Może taka maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie ultralekkie coś nie jest samolotem. Ale skoro nikt nie odpowiada to Soji musi, bo jak każdy Japończyk jest ambitny i ciągle robi zdjęcia :-D
To coś ze skrzydłami Luscombe Rattler, chyba P2, lub P3. Za prawidłową pisownię tej nazwy głowy nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Luscombe P3 Rattler. Już myslałem, że się wszyscy poddali. W sumie to jedyne zdjęcie kompletnego egzemplarza jakie znalazłem. Pełno jest wersji bezskrzydłej z muzeum. W sumie ciekawy pomysł na maszynę bojową. Ambitny Japończyk" zadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie