Jump to content
  • 0

W.F.S. 623 - tabliczka, znaczek?

Wyro

Question

7 answers to this question

Recommended Posts

Tak, rejestracja od roweru. Widziałem takie malutkie, czasem nawet mniejsze, okrągłe, rombowe, kwadratowe ze ściętymi rogami i różne inne. Najczęściej odlewy żeliwne z ząbkowanym tłem i wystającym brzegiem. Wszystkie miały na środku dużą liczbę, a większość pod nią jeszcze datę. Tylko nie wiem, gdzie takie tablice obowiązywały - może w Rosji za cara i nieco później? W Polsce po I wojnie były inne - większe, z nazwami miejscowości.

arklas, strasznie spłycasz temat... te małe numerki, długość boku około 4,5 cm to na 95% nie są żadne tablice rejestracyjne, ktoś sobie tak napisał kiedyś na allegro i większość teraz przyjmuje to za pewnik. Posiadam kilka tablic rejestracyjnych z lat 1892 - 1914 i wyglądają one inaczej,są dużo większe, mają inne kształty i wykonane są z mosiądzu... pozdrawiam, dorożkarz13

Piszę tak na podstawie tego, co powiedział mi zbieracz takich tabliczek. Nawet on nie jest pewny, czy to są tablice rowerowe, a tym bardziej ja. Chociaż spytałem kiedyś Rosjanina, czy to mogą być tabliczki od rowerów z carskiej Rosji, a on powiedział, że chyba tak. Jak się uporam z trójkątnymi tabliczkami, zajmę się rozszyfrowywaniem tych.

A sprawdź proszę 2 rzeczy

- czy są jakiekolwiek ślady, iż ta rzecz była przykręcona przez widoczny w górnej części otwór
- wagę przedmiotu

...bo jedyne co mi przychodzi do głowy to....tylko sie nie śmiejcie :) ......numerek do szatni po prostu

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information