Skocz do zawartości
  • 0

Kubek ponoć srebrny, wybite próby, z jakiego okresu.


konrad0606

Pytanie

Witam,
prosze o pomoc w określeniu wieku tego kubka.
Obecny wlaściciel używa go podczas ...golenia do płukania maszynki.
Według obecnego wlaściciela jest on wykonany ze srebra i jest baaaaaardzo stary.

Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o różnicę cenową ? Jest tak jak już pisałem. Kolega betoniarz napisał prawdopodobnie", oraz jakkolwiek mogę się mylić". Ja piszę o dosyć dużej grupie kubeczków srebrnych których prawidłowe wydatowanie nie jest łatwe, co przesądza o cenie. Czyli tak jak wspomniałem: od 50 złotych w górę. Ten co się zna i tak chce dać najmniej, ten kto wiedzy nie ma może tylko strzelać z ceną, bo wiedza ma to do siebie że kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeczki srebrne były bardzo popularną pamiątką na terenie dawnych Prus. Miałem kiedyś w kolekcji bardzo podobny wykonany w czasie II wojny a dedykowany niejakiej Ursel ( Urszuli jak mniemam). Producentem był zakład jubilerski z miasta Bromberg ( Bydgoszcz). Tego typu kubeczki były raczej ozdobnym bibelotem lub pamiątką. Nie służyły do codziennego użytkowania. Jaka jest zatem wartość takiego fanta ? Od 50 złotych w górę, cenniejsze są te z dedykacją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
prosze o pomoc w określeniu wieku tego kubka.
Obecny wlaściciel używa go podczas ...golenia do płukania maszynki.
Według obecnego wlaściciela jest on wykonany ze srebra i jest baaaaaardzo stary.

Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to próba srebra 13 łutowa czyli przekładając na nasze srebro próby 812,5. A co do znaku probierczego jest to prawdopodobnie bicie gdańskiego probierza C.L. Berendta w latach jego późniejszej kadencji czyli lata 1793; 1797.
Na podstawie M. Gradowski naki na srebrze" Jakkolwiek mogę się mylić;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zatem zacznę od tego że wyroby z terenu miasta Gdańska, w tym C.K Berendta winny cechować się min. HERBEM MIASTA, prócz próby 13 i znaku starszego cechu. Oczywiście od tej reguły są wyjątki, jednak czy ten kubek do nich należy to pozostawiam do osądzenia koledze por.pil020. Jestem otwarty na rzeczową dyskusję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo ! Na tym polega cały wic przy próbie identyfikacji przedmiotu !!! Każdy trop jest dobry. Nieraz mało ważny szczegół pozwoli przybliżyć się do prawdy.
Jak już pisałem znaki na dnie kubka sugerują teren państwa pruskiego. Z doświadczenia wiem, że dokładne ustalenie miejsca produkcji tego kubeczka nie będzie łatwe, ale wcale to nie znaczy że jest to niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie