Skocz do zawartości
  • 0

Pistolet, ale jaki ?


szmilas

Pytanie

Witam wszystkich, mam prosbe do znawcow tematu. Moj tata znalazl kiedys taki oto pistolet i za Chiny nie moge go zidentyfikowac. Byl to jakis jednostrzalowiec gladkolufowy kaliber ponad 8mm. W razie pytan o konkretne wymiary lub inne zdjecia prosze pisac. Z gory dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Pistolet Florbet na bank. System w tym do wkładania naboju jest taki sam jak we flobertach . A wiem , że myślą niektórzy , że jak jest niby igliczka z tyłu łuski to od razu musi ona uderzać w spłonkę - nie , ponieważ igliczka uderzała nie centralnie w tył łuski tylko w bok ( tyłu ) .
PS. Floberty też podlegają pod ustawę niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem , to jest jednak centralny zapłon w kalibrze .32S&W np co na nasze daje kaliber ok 8.1 (w przybliżeniu) , sugeruje się tutaj wybraniem pod kryzę tego naboju które jest na tym destrukcie dość wyraźne - aczkolwiek może to być jakiś boczny zapłon (typu flobert) z tym że za mało trochę zdjęć jest ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flobert nie spotkałem sie z rozwiązaniem bocznego zapłonu z takim jaki jest w identyfikowanym pistolecie,Szybkizpodlasia jak masz pewność to poprzyj ją przykładem dla mnie to nie boczny,ale zawsze sie mogę mylić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie