Skocz do zawartości
  • 0

Pistolet, ale jaki ?


szmilas

Pytanie

Witam wszystkich, mam prosbe do znawcow tematu. Moj tata znalazl kiedys taki oto pistolet i za Chiny nie moge go zidentyfikowac. Byl to jakis jednostrzalowiec gladkolufowy kaliber ponad 8mm. W razie pytan o konkretne wymiary lub inne zdjecia prosze pisac. Z gory dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze chyba udalo sie ustalic najbardziej prawdopodobnego kandydata. Posiadany przezemnie ma bardziej prosta budowe wiec chyba bedzie to jeszcze model starszy. Ale system zamykania i mechanizm spustowy sa prawie identyczne. Dziekuje wszystkim za pomoc w rozszyfrowaniu mojej malej niewiadomej.

ps. oczywiscie bede wdzieczny jeleli jeszcze ktos bedzie wiedzial cos na temat tego starego i dawno zapomnianego pistoletu i podzieli sie swoja wiedza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie myślałem, ta wystrzelona łuska jest bocznego zapłonu takiego jaki pokazałem na zdjęciach ,a nie takiego jak na identyfikowanym pistolecie ,pokaż mi boczny z iglicą taką jak w rzeczonym przedmiocie bo ja znam tylko z młoteczkiem (patrz foty) oczywiście nie upieram sie że czegoś takiego nie było ale ja nie znam i nie widziałem dlatego prosze o poparcie materiałem źródłowym
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/imgres?q=flobert+pistole&start=313&um=1&hl=pl&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1366&bih=641&tbm=isch&tbnid=lHg7W4TXEL46SM:&imgrefurl=http://collections.delcampe.net/page/item/id,89377015,var,pistolet-cycliste-1900,language,E.html&docid=xzgIJlxIO7Cp5M&imgurl=http://images-00.delcampe-static.net/img_large/auction/000/089/377/015_002.jpg&w=1019&h=696&ei=WOvTTsG7JMfE4gT51Ily&zoom=1&chk=sbg&iact=hc&dur=4255&sig=117042971068386794829&page=17&tbnh=127&tbnw=215&ndsp=18&ved=1t:429,r:12,s:313&tx=200&ty=113&vpx=192&vpy=284&hovh=185&hovw=272

to tu jest podobny , ale zawsze mogę się przecież mylić , ale dla mnie to wygląda jak flobert - komora , a igła zamiast młoteczka to być może jakieś ułatwienie całej konstrukcji . w końcu jest to pistolet łamany , a nie karabinek , gdzie trzeba rozsunąć wszystko , żeby włozyć pocisk .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak pistolet nie rewolwer,a to z tej racji iż rewolwery posiadają bębenek.Służy on jednocześnie jako magazynek,i komora nabojowa.Co do tego pistoletu,jest to pistolet na naboje typu Flobert.Nabój ten składał się z papierowej łuski i ołowianego pocisku.Odpalany był centralnie,w odróżnieniu od naboi bocznego zapłonu (KBKS).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
A może to stary tzw pistolet tarczowy. Spróbuj googlować takie hasła:
scharfenberg mod.1893
buchel (pisane przez u umlaut)
SCHEIBENPISTOLE
SCHIJFPISTOOL
TARGET PISTOL
SALONPISTOLE
ZIMMERPISTOLE
FLOBERT PISTOLET

Miłego szukania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie