Skocz do zawartości

Oddanie znaleziska


gardzio

Rekomendowane odpowiedzi

Muzeum Powstania Warszawskiego przyjęło część trafionych dokumentów podchorążówki Armii Krajowej.
Resztę oddali ale poddali dezynfekcji,a nie wiem czy mnie byłoby stać:)
Nie było żadnych problemów,dyplom itp(co prawda inna osoba za przekazanie jednej słownie jednej łuski od mausera dostała identyczny dyplom)
Skany dokumentów które zostały im przekazane przesłali mi na maila.
Jeśli chodzi o starsze znaleziska to jednak są problemu jak widać po przygodzie"kol.sapera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezynfekcja nie jest drogim zabiegiem, zależnie od tego kto świadczy taką usługę cena kształtuje się w granicach 100 zł/mb wsadu. Komory w których się ją przeprowadza (z uwagi również na szkodliwość zastosowanego gazu) mają różną pojemność, najczęściej 2-5 mb, jednak są i takie co pomieszczą 30mb. Zabieg ten polega na obniżeniu ciśnienia w komorze oraz wytworzeniu odpowiedniej wilgotności i podniesieniu do ustalonej temperatury, a następnie wpuszczeniu gazu będącego mieszaniną tlenku etylenu (9-10%) i dwutlenku węgla (89-90%). Warto dodać, że operacja ta nie usuwa śladów np grzybów z papieru, jedynie drobnoustroje i ich formy przetrwalne za to najczęściej bardzo skutecznie. Po wyjęciu z komory następuje wietrzenie wsadu co ma zapewnić bezpieczeństwo osób użytkujących zdezynfekowane materiały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie