Jump to content

Łabiszyn 2011


Recommended Posts

http://www.mmbydgoszcz.pl/394139/2011/11/21/widowisko-historyczne-labiszyn--r-zdjecia?category=photos

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=PO&Date=20111120&Category=galeria&ArtNo=364305483&Ref=PH

Impreza udana pod każdym względem. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, by wyglądał jak trzeba. Ziemia z gruzem na cały rynku sprawiła, że wielu zaniemówiło z wrażenia. Znaki pozakrywane, ludność cywilna na miejscu, słup oblepiony plakatami propagandowymi itd. W małych miastach jest dobry klimat do takich inicjatyw. Kto nie był niech żałuje.

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie GRH Poland.
Link to comment
Share on other sites

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7 było autorem inscenizacji historycznej nawiązującej do walk 1. Armii Wojska Polskiego w 1945 roku. Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Łabiszynie oraz 'Życzliwych Osób i Instytucji' wszystko udało się przeprowadzić.

Pewnym 'novum' było ucharakteryzowanie łabiszyńskiego rynku gruzem i ziemią. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, zniknął sterylny asfalt z namalowanymi pasami dla pieszych, miejscami parkingowymi itd.
Ogromna życzliwość mieszkańców byłą bardzo pomocna w realizacji widowiska.

Cieszymy się, że pomysł, scenariusz, organizacja od strony rekonstrukcyjnej i logistycznej, był przeprowadzony przez nasze Stowarzyszenie. Odpowiedzialnym za koordynację był Artur Czaja, mieszkaniec Łabiszyna.

Spontanicznie zaprosiliśmy do udziału przedstawicieli grupy 'Młodzież w Centrum” z Łabiszyna, którzy doskonale odegrali rolę ludności cywilnej. Uciekając przed Armią Czerwoną i Wojskiem Polskim, natknęli się na oddziały Wehrmachtu i Waffen SS. SS-mani od razu wcielili mężczyzn do Volksturmu, uzbrajając ich w panzerfausty... tylko...


Z racji wieloletniej współpracy, w naszym widowisku wzięły także udział:
GRH Poland działająca przy Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy jako 1. Armia WP
GRH Barbarossa jako Waffen SS

Wszystkie pojazdy biorące udział w inscenizacji są w użytkowaniu naszego Stowarzyszenia, w tym armata przeciwpancerna 7,5 cm PAK 40 pochodząca z kolekcji Braci Kęszyckich.

Widowisko mogło sie odbyć dzięki przychylności Burmistrza Łabiszyna, Pana Jacka Idziego Kaczmarka, za co serdecznie dziękujemy!

Broń zapewniła firma BTS Kaliber z Bydgoszczy, dziękujemy!

Pirotechnikę zapewniła firma Thunder p. Roberta Murawskiego z Torunia, dziękujemy!
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,labiszyn-20112011,8724
https://picasaweb.google.com/skibinski.sebastian/Abiszyn1945#

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information