Skocz do zawartości

Rutus Optima


sebahol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Po kilku wypadach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. To co zainwestowałem już się zwróciło. Ładnie ciągnie sreberka. Zauważyłem, iż kopie więcej i głębiej z Optimą niż z Vaquero. Zasilanie Optimy także jest tańsze niż Vaquero.
Audio jest przyjemne dla mojego ucha. Jest możliwość ustawienia poziomu i tonu sygnału wiodącego, więc plus dla Rutusa.
Wykonanie porządne, lecz trzeba pomyśleć nad pokrowcem na puszkę z bateriami, bo można zapiaszczyć wnętrze oraz głośnik (ja profilaktycznie zakleiłem taśmą).
Na wiosnę planuje zakup sondy CC.

Jednak minus dla Rutusa, iż nie posiada w asortymencie większych cewek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znać kiedy bardziej obeznam się z wykrywaczem, kilka wypadów nie wystarczy do opanowania Optimy. Jednak widze po ilości znajdowanych przedmiotów, że mam ich więcej w tym samym czasie.
Może była to wina błędnego ustawienia gruntu, w co jednak wątpie.....

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sebahol pewnie juz zapomniał o obiecanym filmiku na yutobe z nową Optimą ale ja będę wdzięczny i pewnie dużo innych użytkowników jak wrzucisz filmik z nową Optimą . Chodzi o zachowanie wcześniejszego rutusa do tego co ci wymienili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak w ciągu trzech lat buszowania po polach i tylko po polach przerobiłem 3 wykrywki stajni rutusa,2 proximy i 1 argo...wykrywacze nie najgorsze ale jedno co mogę stwierdzić to wzbudzanie się ich jest chyba jakąś normalną rzeczą,,we wszystkich trzech modelach zauważylem iż wszystko jest ok. przez pierwsze dwie godziny chodzenia potem z niewiadomych przyczyn wykrywacze zaczynaja wariować i wydawać mnóstwo dzwieków...przyznam że nakopałem trochę fantów ale większość w pierwszych godzinach chodzenia potem to juz w uszach dyskoteka...dlatego sprzedałem argo i teraz mam dylemat na jaka stajnie przeskoczyć,ale napewno to już nie bedzie rutus...pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej jednostkowe przypadki, mam Proxime w sumie od początku produkcji i nigdy z nią problemów nie było. Owszem są miejsca gdzie ona wariuje (i nie wiem czym to wytłumaczyć, nie ma słupów wysokiego napięcia, czasami w środku lasu)ale takich miejsc przez te parę lat trafiłem może z 5. Z Proximą chodzi też kilku moich kolegów i również nie zaobserwowali takich przypadków że wykrywka wzbudza się non stop po 2 godzinach łażenia. Pozdrawiam Brodkasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie