Skocz do zawartości

Rutus Optima


sebahol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mam od może 2 tyg... narazie nie miałem okazji w terenie popracować testuje w domu ( w weekend, delegacja :( ),, napewno nie jest to ACE 250 ani Proxima,które miałem wcześniej,w moim odczuciu doskonale reaguje na srebro ( testowałem na guzikach,monetkach,łańcuszkach,kolczykach itp)..W dodatku cewka DD,nie miałem wcześniej przyjemności pracy z tą cewką.Wykrywki kupuje tak listopad grudzień , testy domowe a jak tylko przychodzi odwilż ( zazwyczaj zaległy urlop) to jestem gotowy do wypadu w teren.
To tak mniej więcej,jak będę miał więcej czasu napewno wrzucę jakieś filmiki.
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem i mam pytanko
http://www.youtube.com/watch?v=It6s4FzbbR4
koleś na tym filmiku ma cewkę dd z osłoną ...Z tego co wiem to można dokupić tylko osłonę elektroniki lub wyświetlacza..Więc w związku z tym pytam /...
Gdzie można kupić osłonę cewki,wie może ktoś >??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tofi1987 jak się Optima sprawuje ? Sebahol a jak u ciebie ze wzbudzaniem Optimy ? Ja na sondzie DD w Argo doszedłem po nie całej godzinie że te wykrywki mają bardzo dużą czułość nie jesteś wstanie nic pominąć są tereny gdzie wykrywka milczy na zaśmieconym terenie najlepiej zastosować dyskryminację wybiórczą . Po ostatnim krótkim wypadzie wyszedł medalik srebrny i parę monet i kupę zawleczek od piwa i nakrętek.U mnie na zaśmieconym terenie wykrywka stabilnie pracuje na czułości 36 za mało chodziłem żeby cokolwiek jeszcze napisać 4 krótkie wypady tylko były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Do Wiktor3030 wykrywacz się nie wzbudza bo czeka w kartonie do wysyłki:)Jak dostanę nowa Optime to napiszę jak w terenie się spisuje.Ja rozumiem że cewka jest czuła i to dobrze ale u mnie na żadnym terenie nie była stabilna.W tamtym tyg śmigałem po tym samym polu co filmik kreciłem z Whites Xlt.Zero wzbudzania czy coś w tym stylu.Stabilna praca na 2 częstotliwościach.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W sobotę wybrałem się z nową Optima.Powiem tak ze w porównaniu z tamta która chodziłem to REWELACJA.Miałem pecha i trafiła mi się chyba jakaś lekko uszkodzona.Teraz mogę stwierdzic że sprzet jest bardzo stabilny i czuły co przełożyło się wreszcie w sporą ilośc fantów.Na tym polu co się wczesniej nie dało chodzic teraz bez problemu czułosc 44 i nawet nie pisnie.Tak wiec jak jak u innych bedzie tak jak na filmikach u mnie to zostaje tylko serwis.Tak wiec wracam do gry:)Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie sebahol że jesteś zadowolony ja mam prośbę do ciebie czy mógłbyś zrobić filmik z tą nową Optimą ? Bo ja mam mieszane uczucia mój Rutus na polu ostatnio wzbudzał się cały czas ustawienia producenta i wszelkiego rodzaju ustawienia podawane na forach przerobiłem i u mnie to nie pomogło dlatego sebahol mam wielką prośbę żebyś zrobił filmik przemiatania wykrywką na jakim kolwiek terenie bo zastanawiam się czy moja wykrywka nie wzbudza się od samego poruszania się ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wiktor3030 z tym filmikiem to jak cos to dopiero w ten weekend bo wychodzę i jak wracam to juz ciemno:)Ale moge powiedziec ze wykrywacze czasem sie wzbudzają tak same z siebie np od trawy lub jak jest kiepski grunt.Chyba ze masz tak ja na filmiku bo pewnie go widzialeś to juz nie jest dobrze.Poprzednia Optimą jak poruszałem w powietrzu to sie wzbudzała.Najlepiej gdybys sam nakrecił filmik nawet tel tak jak ja to było by łatwiej Tobie pomóc.Spróbuj połazic gdzie będzie inny grunt to będziesz miał porównanie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebahol i tak zrobię jak będę miał tylko wolne to od razu zrobię filmik. W zasadzie ja mam Argo ale to nie powinno mieć żadnego znaczenia /Rutus to Rutus/ zastosuje sondę DD i zwykłą podstawową. I ty też Sebahol prosiłbym cię o ten filmik z Optimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebahol w najbliższym czasie spróbuje nagrać filmiki z sondą DD ale póki co zamieszczam krótki filmik ze sondą podstawową niestety brak czasu i dlatego warunki są nocne mało widać ale za to słychać a ustawienia są takie :
czułość 45 i 29, dyskryminacja 0(w Argo sygnały wycięte są od -90 do 0), dynamik standard, szybkość nor 16, korekcja kamieni -15
youtube - rutus Argo wzbudzanie

http://www.youtube.com/watch?v=RmrF0phEvW4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego wiktor.U mnie korekcja kamieni jest na 0.Pan Rutyna sugerował też -10.Może za duzo te 15.Ja bym ustawił go zebym nic nie wycinał i dał dyskr na 25 tak jak jest u mnie.No ale po 1 nie jestem specjalistą odnosnie Argo a po 2 Optima to inny wykrywacz.Skontaktuj sie tez z producentem a otrzymasz miłą i fachowa pomoc:)Filmiki nakręce jak nie będzie padac.Ps masz w sumie podobnie do mnie jak miałem na poczatku.Istne disco:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem funkiel nowkę lekko testowaną przez Pana Arka w celu sprawdzenia czy jest sprawna w 100%.No i jest:)Ja kawał drogi od Polski mieszkam wiec moze dlatego dostałem drugi sprzet,a ten poprzedni wykrywacz musze odesłac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się dzisiaj wyjść dlatego tak jak pisałem wcześniej zrobiłem testy Argo w lesie z cewką podstawową i DD
Ustawienia cewki podstawowowej:
- dynamik standard
- czułość 44 (przy 48 dyskoteka)
- dyskryminacja 0 i -90
- szybkość nor 16,
- korekcja kamieni -10
- wzm. audio 11-16

Ustawienia cewki DD:
- dynamik relikt
- czułość 44
- dyskryminacja 0 i -90
- szybkość nor 16,
- korekcja kamieni -10 Argo cewka DD 1
- wzm. audio 11-16

youtbe :
- Argo cewka DD 1
- Argo cewka DD 2
- Argo cewka podstawowa

http://www.youtube.com/watch?v=lJmwhPNdcuM
http://www.youtube.com/watch?v=6bAQkDsRfVc
http://www.youtube.com/watch?v=s9kY2QAZjDU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi żebyście ocenili zachowanie wykrywacza bo wcześniejszy link który podałem nie szło chodzić nawet na czułości 29 We wszystkich wykrywaczach tak jest ? Przeważnie wykrywka wzbudza mi się przy drogach polnych popiskuje cały czas dlatego jestem ciekawy jak się zachowuje teraz koledze sebahol po wymianie Optimy na nową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebahol jak tam filmik z twoją nową Optimą pewnie czas goni i pogoda nie sprzyja bo u mnie jest pogoda idealna na takie wyprawy a przy okazji jestem z Lubuskiego może jest jakiś właściciel Argo chętny żeby porównać wykrywacze? A przy okazji znalazłem filmik z Proximą gość idzie wzdłuż drogi i z tego co słyszę wzbudza mu się czyli możliwe jest że wykrywacze mają bardzo dużą czułość i na zaśmieconym terenie tak się zachowują
Zobaczcie i oceńcie zachowanie Proximy:
http://www.youtube.com/watch?v=rCEVJaiMkrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie