Skocz do zawartości

Wykrywacz na tartak,


Borowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Mam problem, z uwagi na cięcia w lesie drzewostanów w których były działania wojenne, mamy poważnie postrzelane drzewa. Sypią się reklamacje, a na tartakach piły. Cięcia w tych drzewostanach będę miał na najbliższe 2-3 lata.
Mój Nadleśniczy nakazał mi kupić 2-3 detektory, ręczne do sprawdzania drzewa na mygłach.
http://allegro.pl/wykrywacz-detektor-metali-przewodow-i-drewna-gw-fv-i1857961287.html , mniej więcej takie jak w linku. Dysponuję kwotom 1000 zł. Proszę o porady. W zakupie nie są brane pod uwagę detektory na teleskopie. Niektóre sztuki drzew to kłody o średnicy 50-100cm, odłamki są na głębokości ok. 30-50 cm.
Napisano
Myślę że lepszy byłby wykrywacz do kontroli osobistej
np:
http://allegro.pl/garrett-super-scanner-reczny-wykrywacz-metali-i1856603385.html
http://www.wykrywacze.net/security/minelab_mf1.htm
Napisano
o średnicy 50-100cm
na głębokości ok. 30-50 cm.
czyli w rdzeniu...

2-3 detektory - 1000 zł

czyli za 500 zł
2-15 cm stali z 30 - 50 - 70 cm

---
niezłe wyzwanie
http://whites.co.uk/bc4.html
http://whites.co.uk/bc60.html
Napisano
Hebda, szef nie chce żeby wykrywacze były użytkowane do celów prywatnych, i żeby leśniczowie biegali z nimi po lesie. Chce takie żeby ich nie kusiło.
Napisano
Do takich rzeczy potrzebny jest sprzęt profesjonalny specjalnie do tego celu stworzony, a nie jakieś amatorskie zabawki a teleskopie" do szukania monetek i łusek pod trawą. Chyba że piły dostajecie od producenta za darmo i nie zależy Wam na zerwanych kontraktach z odbiorcami.
Jeśli Twój szef dopisze jedno zero do kwoty którą na to przeznacza, to będzie dobry POCZĄTEK :)
Tu masz przykład takiego detektora:
http://www.viking.waw.pl/drewno.php
Napisano
Sprawdzanie drewna wykrywaczem nie na teleskopie czyli tzw ręcznym - do rewizji osobistej, może doprowadzić sprawdzającego i jego przełożonego do choroby nerwowej i zastanie ich obu przed skończeniem sprawdzania na emeryturze. Po za tym, wykrywacze ręczne mają za mały zasięg na małe przedmioty metalowe, a wykrywacze przemysłowe polecane przez kol. B... mają cenę doprowadzającą leśnictwo do bankructwa. Leśniczy przyjął błędne założenia dotyczące zakupu.
Napisano
Jeśli tartak sprzedaje drewno po cenie transportu, to może i tak. Ale drewno jest drogie. Narzędzia do jego obróbki są drogie. Skomplikowane roboty do jego zaawansowanej obróbki są bardzo drogie. Skutki spotkania narzędzia z kawałkiem metalu mogą być opłakane w skutkach. Dlatego amatorszczyzna nie wchodzi w grę. Nie problemem jest zrobić wykrywacz, tylko wziąć odpowiedzialność za skutki ewentualnego jego niezadziałania.
To co podesłałem, to tylko wskazanie na skalę problemu i sposób profesjonalnego jego rozwiązania. Cena może być bardzo różna. Ale to nie są tanie rzeczy bo nic co profesjonalne nie jest tanie. Wystarczy wspomnieć niedawny wątek o tabletach do zabrania w teren.
Z drugiej strony klienci maja daleko odbiegające od rzeczywistości oczekiwania. Niektórzy też porywają się z motyką na Słońce i sądzą że dadzą rade takie oczekiwania zaspokoić byle czym.
Kiedyś miałem pytanie o zaprojektowanie i wykonanie pewnego układu sterowania do specyficznego robota. Zleceniodawca od razu zaznaczył, że ma na ten cel do 30 tysięcy złotych. Odparłem, że jak dobrze pójdzie to urządzenie da się zrealizować za 250 tysięcy. Jak się łatwo domyślić, do porozumienia nie doszło :) Ale jak to zwykle w takich razach bywa, jakiś ktoś" się podjął. Ponieważ docierały do mnie echa tej sprawy, więc wiem że oczywiście zupełnie nic z tego nie wyszło, kilkanaście tysięcy zostało wydane zupełnie bez efektów (skrzynka bezwartościowego złomu do sprzedania na wagę) i na dodatek doszło do finansowych przepychanek miedzy oszczędnym zleceniodawcą a wykonawcą, który przecenił swoją wiedzę i umiejętności :)
Napisano
Gdyby leśniczy uparł się na wykrywacz ręczny, to proponuję sprzęt sprowadzany z Niemiec:
http://www.armand.pl/p5,wykrywacz-metali-do-rewizji-osobistej-security-plus.html
Napisano
W Niemczech, w Hamburgu, to był przeładowywany kontener z Chin z tymi wykrywaczami, co najwyżej.
Armandzie, nie bądź śmieszny. Rozumiem że jak byś mógł, to byś wszystkich uszczęśliwił produktami, ale może bez przesady. Firma chce rozwiązać problem. Jej szef się nie orientuje i nie doszacował środków, które na ten cel musi przeznaczyć - też rozumiem. Ale nie rozumiem dlaczego chcesz komuś, wykorzystując niewiedzę i może naiwność, wciskać jakieś chińskie gó..o do poszukiwań kluczy w kieszeniach. Czy zdajesz sobie sprawę, że przyzwoitej jakości przemysłowy frez (w sensie końcówka tnąca) do drewna jest droższy od tego, chmm wykrywacza" nawet już z Twoim narzutem?
Tak, wiem, nie moja sprawa - jak będzie chciał to kupi a jak nie to nie. Ale człowiek pyta i wygląda na to że jest to poważne pytane, a Tobie się zbiera na rubaszne dowcipy :)
Napisano
No powiem tak władza" też biega z kanarkami, z uwagi na to że teren dość atrakcyjny dla eksploratorów. Szef o tym wie. I zaznaczył że wykrywacza na teleskopie nie kupi. Chce wykrywacz którym będzie sprawdzane drewno zaraz po ścięciu lub na mygle w grę nie wchodzą całe długie sztuki drewna, a tylko część odziomkowa sztuki. Odłamki, kule są na wysokości 0,2-2,5 metra. Fi sztuk/pni to tak max do 1,3-1,7 metra, odłamki są mniej więcej w połowie Fi takiego drzewa. Dodam że jest to najdroższa część drewna i chcemy uniknąć cięcia takich sztuk w tzw. stos. W grę wchodzi tylko ręczny wykrywacz.
Napisano
Kol. B..., cenię Twoją erudycję, ale z DOŚWIADCZENIA wiem, że polecany przez Ciebie sprzęt kupują jedynie firmy PRZETWARZAJĄCE drewno, a nie DOSTAWCY drewna. Dostawca drewna sprawdza jedynie czy drewno zawiera odłamki, żeby je odpowiednio wycenić do sprzedaży. Pzdr.
Napisano
Wykrywacz Armand Tartak można dostarczyć/złożyć bez jednej rurki nośnej [środkowy element rurki]. Wtedy jest to wykrywacz spełniające wymagania leśniczego, jest ręczny, a nie teleskopowy.
Napisano
Orientacyjne zasięgi wykrywacza metali Armand Tartak:

* Moneta 10 gr., 15 cm
* Moneta 2 zł., 18 cm
* Obrączka złota, 19 cm
* Kapsel, 21 cm
* Łuska karabinu Mauser, 23 cm
* Sygnet srebrny - niemiecki, 25 cm
* Łopatka saperka, 50 cm
* Kanister 20 litr. - Wermacht, 85 cm
* Samochód osobowy - maksymalny zasięg, 165 cm
Napisano
Czyli w najgorszym wypadku przy fi 1,7m,kawałek metalu może się znajdować na głębokości 85cm,a tu żaden z wykrywaczy raczej nie da rady,a tym bardziej ręczny.
Muszę przyznać rację koledze B.tutaj radę może dać tylko profesjonalny sprzęt,przeznaczony do tego celu.
Z drugiej jednak strony przy użyciu wykrywacza ręcznego zawartość metali w kłodach,wynosić będzie 0%.
Napisano
dziś stary" zdecydował się jednak Armand Tartak, zobaczymy co potrafi w terenie. Dodam ze z kulami karabinowymi piły trakowe sobie radzą. Spostrzeżeniami z terenu podzielę się na forum.
Napisano
Hm tu Kolega Armand pisze cyt.

* Łopatka saperka, 50 cm
* Kanister 20 litr. - Wermacht, 85 cm
* Samochód osobowy - maksymalny zasięg, 165 cm"

Chciałbym to zobaczyć w pniu drzewa ;-)

Pozdrawiam

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie