Skocz do zawartości

Trudne pytania...s. koronny 1666


kopijnik2

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna zgoda, internet dał duże możliwości porównywań i wymiany opinii. Myślę jednak, że trzeba pamiętać też o ograniczenia w dostępie do materiału porównawczego, jak i jego specyfice, choćby jeśli chodzi o stany szufladowe" czy zbliżone do bezobiegowych. Takich monet pewnie niewiele na VM czy allegro (wykopki), dostęp do magazynów muzealnych dla amatora nie jest zbyt łatwy, domy aukcyjne też boratynkami raczej się nie zajmują. A i publikacji w sumie niewiele, choć dzięki temu łatwiej być może odkryć" nową odmianę czy ciekawy wariant stempla. Pod warunkiem, że z góry nie założy się, że wszystko co ciut odbiega od popularnego oryginału to fals.


........................................
Martian! Nie bierz do siebie mojego twierdzenia o dziwnych hipotezach, bo akurat nie Twoje sformułowanie miałem na myśli, nie reaguj tak emocjonalnie. Ty zacząłeś trochę żartobliwie bronić dziwnej, przynajmniej dla mnie sugestii, że monetka została wybita w Prusach. Tak na marginesie, nie wiem, czym zasłużyłem sobie na Twoją polemikę, po raz kolejny w moim odczuciu podejmowaną tylko dla zasady, bez odniesienia się w sumie do moich argumentów a skoncentrowaną na drugorzędnych detalach. Gdybyś jeszcze raz rzucił okiem na mój wpis 011-10-05 11:34:16 może nie przypisywałbyś mi twierdzeń, których nie napisałem, np. bezwzględnego twierdzenia, że mamy do czynienia z monetą oryginalną. Co do stanu gabinetowego"(umownie, podkreślam) czy monet bezobiegowych (prawie), to wystarczy wziąć pod uwagę skarby (wiem, znowu brzmi dziwnie w stosunku do boratynek, ale tak to się określa w numizmatyce).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten portret--- na żadnej boratynce nie widziałem nawet leciutko podobnego. z innej strony portret jest zrobiony raczej starannie więc miałem wątpliwości.

co do orła ten i tak jest ok w porównaniu do tych rozjechanych ptaków z linku kopijnika.

Oczywiście przychylam się do stwierdzenia że to fals , ale całkiem ładny.

pozdro
parker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie