Skocz do zawartości
  • 0

Co to za Wpinka/Odznaka


Maćko

Pytanie

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za zwłokę-zmieniałem dysk,bo stary mi się zapchał.Odnośnie odznaki z Memla spójrz na ksiązkę
Foreign Legions of the Third Reich tom 4 str.2115 /216
tam są podobne odznaki, patki etc o Litwie.Twoją widziałem na niemieckiej aukcji 2 lata temu u Weitzego /drogo /
Niestety ceny nie pamiętam.Nie mam danych na ten temat.
Na priva wysyłam skan wspomnianych stron z odznakami.
Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brivibai.Wielkie dzięki za poświęcenie czasu na skanowanie i wysłanie mi tekstu.Faktycznie jest wielkie podobieństwo między porożami jakie nosili żołnierze na czapkach a tym na wpince.W tekście pojawia się nawet wzmianka że było robione z białego metalu ,zupełnie jak moje.Tylko ciekawe czy nie jest to jedynie zbieg okoliczności że oba są podobne.Mało sie znam na tego typu sprawach,ale może symbolika poroża łosia była stosowana równierz w innych wpinkach itp.Co o tym myślisz Brivibai?Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze pozwolę sobie przypomniec mojego posta.Tylu mądrych [nas] tu jest na tym forum ...:) nie wierzę że nikt nie wie co to jest ??.MAM to zakopac ? :D PZDR?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Zasmucony się nie czuje ani troche ;).Dzięki za info.Czy znasz moze jakąś stronkę gdzie moge znaleźć fotki tej wpinki ,lub z wiadomościami o jednostce?.Byłbym wdzięczny za informacje po ile takie chodzą (gadzety)...:) (chociarz nie zamierzam jej sprzedawać :P) .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Zasmucony się nie czuje ani troche ;).Dzięki za info.Czy znasz moze jakąś stronkę gdzie moge znaleźć fotki tej wpinki ,lub z wiadomościami o jednostce?.Byłbym wdzięczny za informacje po ile takie chodzą (gadzety)...:) (chociarz nie zamierzam jej sprzedawać :P) .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćko czy na odwrocie odznaki są jakiekolwiek sygnatury,bicia ?
To może pomóc w dalszej identyfikacji.
Myślę że trzeba skojarzyć pełne brzmienie tekstu z ewentualnymi puncami.Czy dotarł do Ciebie drugi skan bo miałem problem z wysłaniem.Daj znać.Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dotarł .Wielkie dzięki.Odpisałem ci na maila.Na odwrocie nie ma niczego.Generalnie całość jest wyciskana na pojedyńczej blaszce więc na odwrocie jest lustrzane odbicie pzodu.Niestety żadnych bić.Blaszkawykonana z Szais metalu a kółeczko tylne chyba z mosiądzu.Pozdrawiam i czekam na opinie eksperta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maćko Kopę czasu.....
Ostatnio w me łapy wpadł mały katalog o odznaczeniach Freikorpsów, na str.24 zobaczyłem coś co da zajęcie
Tobie na najbliższe 2-3 dni.Chodzi o Freikorps von Brandis.
Jak byk widoczne poroże łosia na kołnierzu munduru.Załączam zdjęcia na priva.Mam kłopoty z załadowaniem zdjęcia do komentarza.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTPR to będzie chyba Ostpreusiche albo
Ostpreussen Heimat Wehr (choć może jednak pisane razem)to by było coś takiego Prusy Wschodnie - Ojczyzna - Armia. Tak mi przychodzi do głowy ale nie wiem ile w tym prawdy.
A ten rysunek nie wygląda na jakieś poroże jakiegoś gada, np. łosia? Możnaby wtedy przypuszczać, że to jakaś odznaka łowiecka???
Takie to sugestie, domysły i przypuszczenia, żadnych faktów, niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę panowie Was zasmucić.To nie jest gadzet myśliwych.
To pamiątkowy znaczek kombatantów z SS Standarte 105
/ Memel Ordnungsdienst/którzy zabiezpieczyli sprawny powrót
do Macierzy tfu Rzeszy Memla 22.03.1939 roku -z rąk litewskich.Czyli taki odpowiednik danzigerheimwery.
Moje gratulacje.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Brivabai ....jakieś nowe wieści ?.Na jednej stronie znalazłem fotke odznaczenia z akcii w Memlu jakie nosili SS-mani na czapce.Koleś nie wiedział co to. Pozdrawiam. http://www.tjelvar.se/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie