Skocz do zawartości

menażka silesia


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tutaj moja jedyna wz.23/31.
Najprawdopodobniej powojenna - 1945-1950.
Podobno znaleziona pod iłża z innymi fantami wrześniowymi lecz nie widze na niej sygnatur np IKO itp.
Jedynie na dole coś widać.

Już kiedyś ją dawałem na ID lecz doradzono mi, że mam założyć, że jest to przedwojenna z zatartymi sygnaturami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pader, tak właśnie by pasowało, że te z blaszanym mocowaniem pałąka to wz.23, a te z drucianym (widocznie mocniejsze i praktyczniejsza) to wz.23/31, ale nigdzie nie widziałem potwierdzenia w instrukcjach czy regulaminach.... Postaram się wrzucić jeszcze fotkę pokrywki, która uważam za prototypową przed wz.23.
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładam zdjęcie , moim zdaniem pokrywka jest z partii próbnej, posiada kilka cech menażki pruskie I wojennej, na której była wzorowana, tu z kociołkiem z 1939, idealnie spasowane - widać różnice lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać różnice w kolorze lakieru i kształcie detali w porównaniu z typową Silesia 1928, moje przypuszczenia, ze to próbna partia to też brak sygnatur producenta (nie była jeszcze zatwierdzona do produkcji), a inna niż niesygnowane powojenne.
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie owalny, samo mocowanie rączki do pokrywki szersze o 1 cm, inne wycięcia blokują rączkę i szlufka do przewleczenia troka delikatniejsza i nieco wyzej od pozostałych...
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie