Skocz do zawartości

menażka silesia


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Bynajmniej jest to pojemnik" - czyli co to jest?
W wątku o WP moglibyśmy używać poprawnej polszczyzny.
Bynajmniej" to nie przynajmniej" - stosujemy to tylko i wyłącznie z ie", czyli jedyna prawidłowa konstrukcja z tym słowem to ynajmniej nie jest to pojemnik", oznaczająca, że nie jest to pojemnik.

Wybacz przyp*dalactwo, ale krew mnie zalewa przez ten błąd, przynajmniej na tym forum go sobie odpuśćmy. :-)

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam, ładna tylko, że składak, gdyż w menażkach SILESIA 1927 i 28 (te akurat mam) kociołek miał pałąk mocowany za pomocą wygiętej blaszki przygrzanej czy przyspawanej do kociołka, a nie tak jak późniejsze (i omawiana) za pomocą zagiętego i sklepanego drutu...
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz szukał, to miej na uwadze, że nie wszystkie sa zamienne, niektóre pokrywki latają luzem na kociołku, a innych nie wciśniesz......, zresztą nie przejmowałbym się zbytnio, bo w epoce wiele było pozamienianych. Zdrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Cieszę się, że na coś przydały sie moje obserwacje, temat też mnie wciągnął, choć juz nic nowego nie wpada......
FWAB jest sygnowana na rączce od spodu, sygnatura w owalu, natomiast kociołek na spodzie Ms.Wojs.Int..., numer sprawdzę w domu....
Zapodaj fotki i oby więcej wpadało.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie