Skocz do zawartości

Allegro g-hits vol.29


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 253
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
arci, tak rozpatrując to spora część działu kolekcje" to kawałki złomu. Zależy co kto zbiera. Osobiście sprzedawałem szyny oporowe pod lufę do MP 40 za podobne sumy. Dla mnie to kawałek plastiku. Albo zżarte przez rdzę magazynki do StG, MP, czy MG-15. Dla mnie to też kawałki złomu, ale wypada uszanować, że dla kogoś ma to większą wartość. I nie nazywam swoich kontrahentów idiotami.

Dla osób spod budki z piwem wszystko co zbieramy, to kawałek złomu, albo kawałek zbutwiałego papieru, stara zatarta blaszka albo inny śmieć. Dla pasjonatów historii coś więcej.

Odłamki kul armatnich z bitwy pod Austerlitz albo Waterloo jakoś nie są kawałkami złomu. Ale dla żula będą miały wartość wagi stali.

To nas odróżnia od żuli, że w niektórych przedmiotach umiemy się dopatrzyć historii. Taki kawałek złomu" jest jednym z eksponatów muzeum w Rąbce koło Łeby. Dlatego nie widzę niczego śmiesznego w tej aukcji. Chociaż osobiście bym tego odłamka nie kupił, bo interesują mnie raczej całe skorupy albo przekroje, ale są różni ludzie z różną pasją.

Poza tym facet z ceną bardzo nie zaszalał, u mnie dostałbym za to w skupie złomu 83 PLN - ponad połowa ceny wywoławczej. A odłamki tego kalibru nie leżą sobie ot tak wszędy.

Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady na Allegro > Korzystanie z konta > Niedozwolone podbijanie cen:

Na Allegro niedozwolone jest składanie ofert kupna własnych przedmiotów, a także przedmiotów innych osób, jeśli celem nie jest ich nabycie. W wyniku takich działań dojść może do sztucznego zawyżania ceny, zafałszowania rzeczywistego zainteresowania aukcją oraz uzyskania pozytywnego komentarza za fikcyjną bądź faktycznie przeprowadzoną transakcję. (...) Osoby powiązane ze sobą w jakikolwiek sposób (np. rodzina, współpracownicy, sąsiedzi, znajomi) nie mogą składać ofert między swoimi kontami. Zakaz dotyczy wszystkich formatów sprzedaży i obowiązuje nawet w przypadku odwołania oferty przez Sprzedającego."

W praktyce, w większości przypadków sprawa jest bardzo trudna do udowodnienia, pomijając rodzinę i współpracowników działających z tego samego komputera (numer IP). Allegro zwyczajnie w zdecydowanej większości przypadków nie ma możliwości sprawdzenia i udowodnienia, czy dana osoba jest moim znajomym czy też nie. Osobiście uważam ten zapis za śmieszny, bo dlaczego niby nie mogę kupić czegoś od mojego kolegi poprzez Allegro - jestem jakąś gorszą kategorią człowieka", że mi nie wolno? Przepis ów jest archaiczny, nieżyciowy, a co więcej często lekceważony przez samo Allegro głónie z dwóch powodów - ze względu na znikomą możliwość udowodnienia takiego przypadku, a po drugie dla Allegro im wyższa cena tym więcej pieniędzy dla nich - nawiasem mówiąc utajnienie nicków bardzo przyczyniło się do wzrostu procederu podbijania cen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga hit! Reprint gazety z 31.08.1939 za jedyne skromne 4999 zl przy opcji kup teraz. Podaje linka dla zainteresownych. Ktos dysponuje nadmiarem gotowki?

http://allegro.pl/rarytas-uwaga-1-09-1939-r-sprawdz-i1805065407.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to nabój 13.2×92SR stosowany:

http://en.wikipedia.org/wiki/13.2mm_TuF

Stan praktycznie mintowy więc cena wcale nie tak znowu bardzo wygórowana. Szkoda tylko, że sprzedający zapomniał" napisać co sprzedaje ...

Pozdrawiam W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie