Skocz do zawartości

Teknetics DELTA 4000 czy Armand Prospector


Wojciech115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mam zamiaru reklamować wykrywki,a zastanawiałeś się nad salamandrą,z cewką 37?Jako że jestem nowy na forum i posiadam tą wykrywke nie mogę powiedzieć złego słowa na nią.Fakt że czasem się rozstraja ale da się do tego przyzwyczaić.Jak ją poznasz to naprawdę może ciebie miło zaskoczyć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delta 4000 przy zmniejszeniu głośności nie daje sygnału na przedmioty wykonane z metali kolorowych!!!
Co do porównania z HSem, to wielokrotnie na forum podawałem przewagę Prospectora pod względem wyposażenia wykrywacza: stabilna rurka, wyświetlacz, regulacja czułości, mocniejszy wtyk i gniazdo sondy, lekkie baterie. To są argumenty techniczne.
Testy Prospectora dostępne są w Odkrywcy nr 7/2010.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talent_scout - to już masz odpowiedź ;) Czyli Delta ;)

Piotr.Poszukiwacz - a jak nie rozwinę, to co? egon10 wyjaśnił to po trochu :D Ogólnie mówiąc w Prospectorze nie podoba mnie się i nigdy podobać nie będzie, dopóki tego producent nie zmieni, sposób wymiany baterie i przyklejone uszy na Distal do cewki. I wiele innych rzeczy, które wynikają z powyższych. To chyba wiele mówi.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Enders. W Prospectorze 2 jest już inny, szybszy sposób wymiany baterii. Obudowa sterownika otwiera się bez wykręcania pokrętek.
Nie stosuję Distalu, mój klej jest czarny lub zielony, w zależności od koloru sondy. Distal jest biały, za długo tężeje, spływa, nie nadaje się do masowej produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może nie Distal. Ale i tak klejone.

A z tą wymianą baterii to już nawet nie chodzi mi o to jak się tam dostać, ale o samą zmianę. Czy naprawdę tak ciężko wykonać inną, specjalizowaną obudowę, tak jak jest np. w Dominatorze/2? Ja wiem, że to wysokie koszty produkcji, ale wtedy o wiele łatwiej wymieniałoby się baterie bez jakiejkolwiek możliwej usterki i jednocześnie wzrosłaby żywotność i trwałość całego wykrywacza. Wtedy bym nie miał już do czego się przyczepić.

Ach i bym zapomniał - w rurkach są takie plastikowe elementy, które mają zapobiegać luzom - spełniają swoje zadanie, tylko... dlaczego są przyklejone na klej do plastiku (taki z pistoletu)? Dostałem kiedyś bodaj Anticus'a i właśnie to naprawiałem; użytkownik mówił, że stało się tak podczas normalnej eksploatacji sprzętu. ???

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Klejenie to nie wstyd. Lepiej przykleić nowe ucho, niż wyrzucać sondę, jak w wykrywaczach zachodnich.
2. Gdyby obudowy były takie jak w Dominatorze, wykrywacz byłby dużo droższy. Polska to nie Chiny, polski producent obudów zarabia na drugim producencie polskim wykrywaczy i to bez żadnych skrupułów :)
3. Korek przyklejony jest na klej z pistoletu, bo klej z pistoletu służy do klejenia. Jestem otwarty na inne propozycje klejenia, pod warunkiem, że klejenie będzie szybkie i nie wypływające z pod korka.
Dziękuję za konstruktywne uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wychodząc poza wątek... dobra, niech będzie - do niczego się już nie przyklejam".

Ale z tym mocowaniem tych ściskaczy w rurkach to naprawdę dałoby się coś zrobić. Odnalazłem fotkę rurki wykrywacza, którego wtedy naprawiałem (załącznik),(ale nie była zepsuta tylko rurka). Myślę, że po prostu głębszy gwint i polanie brzegów przy rurce by wystarczyło. I to nie jakimś klejem do plastiku, bo w metalowej rurce się nie sprawdzi, tylko np. SuperGlue czy podobnym.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie