Skocz do zawartości
  • 0

jaki to obraz


adi72

Pytanie

ostatnio zostałem posiadaczem nie wiem czy szczęśliwym" obrazu olejnego... tylko tak właściwie nie wiem co to jest??? może ktoś z Szanownych Uczestników Forum mógłby się wypowiedzieć na jego temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

adi, moja zgryźliwa uwaga była spowodowana brakiem foty...a co do obrazu, niewiele można powiedzieć na podstawie tego zdjęcia..ale trochę można :-)Obraz jest mocno pokryty werniksem, być może kilkakrotnie w swoim życiu" (dlatego taki ciemny), werniks w duzych ilościach stosowano głównie w XIX w. w XX w odchodzono od tej mody. Prawdopodobnie jest jeszcze pokryty osiadłym przez lata kurzem i brudem. Na oko" jest dobry technicznie, sprawdź blejtram, jeżeli jest profesjonalny" (to znaczy z klinami do naciągania płótna) to masz niezły obrazek :-). W XIX w. było wielu dobrych malarzy niemieckich, mało znanych ale niezłych, poszukaj sygnatury. Nie myj go niczym, jak już musisz to ewentualnie spróbuj usunąć brud świeżym miąższem bułki. Można go delikatnie przetrzeć wacikiem nasyconym terpentyną malarską ale DELIKATNIE, odzyska kolory aż się zdziwisz. Resztę konserwacji powierz fachowcom. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dago dzięki wielkie... brak fotki za pierwszym razme być może był spowodowany faktem iż jestem po raz pierwszy pytajnikiem", następnym razem będzie lepiej, obiecuję, słowo.. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie