Skocz do zawartości
  • 0

Pokrywka ", nerka czy wieczko jakiegoś pojemnika?


Autsajder68

Pytanie

Witam kolegów. Ze względu na to,że nie mam aktualnie dostępu do aparatu, a bardzo mnie ciekawi od czego to jest, pozwoliłem sobie sporządzić szkic przedmiotu. Myślę, że jest czytelny... Odrysowałem na papierze, z przyłożenia, naturalną wielkość. Tak jak w tytule przypomina to pokrywkę " od menażki, ale jest to dosyć płytkie - 2,5 cm tylko, choć historia zna i takie płytkie. Tłoczona, z wywiniętym rantem, z mosiężnej lub miedzianej blachy. Jest mocno spatynowana, więc dokladnie nie wiem, który z powyższych metali został wykorzystany. Forma zawiera charakterystyczne oryginalne boczne wybrzuszenie. Coś mi świta, że kiedyś to już widziałem, ale ni ch..a, nie mogę zajarzyć. Wytwór jest rosyjski ( sowiecki ) o czym zaświadcza poniższy rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Ze względu na to,że nie mam aktualnie dostępu do aparatu, a bardzo mnie ciekawi od czego to jest, pozwoliłem sobie sporządzić szkic przedmiotu. Myślę, że jest czytelny... Odrysowałem na papierze, z przyłożenia, naturalną wielkość. Tak jak w tytule przypomina to pokrywkę " od menażki, ale jest to dosyć płytkie - 2,5 cm tylko, choć historia zna i takie płytkie. Tłoczona, z wywiniętym rantem, z mosiężnej lub miedzianej blachy. Jest mocno spatynowana, więc dokladnie nie wiem, który z powyższych metali został wykorzystany. Forma zawiera charakterystyczne oryginalne boczne wybrzuszenie. Coś mi świta, że kiedyś to już widziałem, ale ni ch..a, nie mogę zajarzyć. Wytwór jest rosyjski ( sowiecki ) o czym zaświadcza poniższy rysunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bocznej ściance są napisy. MOCKBA " udało się odczytać bez problemu. Z drugim wyrazem jest już problem... Pierwsze trzy litery odczytałem, co do pozostałych, to nie jestem pewien...Tłumacząc po polskiemu " to chyba jest to nazwisko ( KOLCZKIN...? ) Przed wyrazem są jakieś liczby 1 " i małe 66 " chyba... Któryś z kolegów potrafi wyjaśnić tajemnicę ? Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i nic dodać, nic ująć ! Snajper, wykonałeś błyskawiczny celny snajperski strzał ;-) Gratuluję i DZIĘKUJĘ, kolego ! To jest właśnie to, o czym piszesz. I bicie też się zgadza. Mam inną carską menażkę miedzianą, ale jest znacznie większa i to mi zabełtało w głowie. A jest gdzieś foto całości? W przeglądarce Odkrywcy " chyba nie ma... Pokrywka " jest zdobyczą ze złomowiska, uratowana przed śmiercią w odlewni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie