Skocz do zawartości

Polskie monety 1923-1939 ?


jan-80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tylko dwie monetki nie są moim znaleziskiem z prawej strony 5 zł Jadwiga 1933 i 1 zł 1929, reszta głównie Mazowieckie odkrycia. Wychodzą w różnym stanie od 10gr w górę nie jest źle ale te mniejsze nominały ciężko trafić w miarę dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Przypomniała mi się historyjka

Pojechaliśmy do lasu, rozdzieliliśmy się, po około godzinie kumpel dzwoni i pyta:stary czy 20 gr przedwojenne były bite w srebrze?"
Ja mówie, że nie a on o trafiłem trzy w jednym miejscu dwie zżarte a jedna się błyszczy jak psu jajca, na pewno nie były?"

hehe i faktycznie jak mi pokazał to 2 sztuki jak z kwaśnego pola a jedna jak z szuflady.Potrafią ładnie przeleżeć te monetki, potrafią.

Jan-80 trafiają się cały czas ale chyba nie będziemy tu wklejać każdej sztuki no nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wy zapewne posługujecie się narzędziami szatana w celu pozyskania owego dobra, ja na razie nie mam owego narzędzia a od czasu do czasu coś się trafi tak jak to z poletka za domem. Co o tym powiecie? i czy ta 20 groszówka powinna być taka ciemna, na zdjęciach są jaśniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sidzok ie wiem od czego to zależy, ale też kopnąłem 20groszówki i niektóre w spoko stanie a niektóre zjedzone".
jedzone" 20 gr.wybite dla Generalnej Guberni jest z cynku (Zn)dlatego jest czarne,to ie zjedzone" jest z niklu (Ni)
diatego jest dobrze zachowane nawet po długim leżakowaniu w glebie.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Widze ze kotlet zamarza to odświeżam :)
Ostatnio trafiłem na jednej drodze granica Prus z Polska jak widać na foto 10 groszy 1923 i ciekawsza 2 złote 1924 niestety stan 2 złote kiepski ktoś zrobił fals z takiego materiału jak te monety niemieckie od 1940 do 1945 ale fajna ciekawostka moim zdaniem :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie