Skocz do zawartości

MXT a militarka.


draven85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Interesuje mnie kwestia jak wygląda kopanie militarki w trybie relic. Chodzi konkretnie np o bagnet. W Tesoro bagnet sygnalizowany jest na kolor i to było dla mnie bardzo fajne natomiast MXT w testach domowych sygnalizuje jako żelazo. Czy w ziemi jest podobnie? Czy da się jakoś wyczuć co znajduje się w ziemi czy jednak zwyczajnie chcąc kopać bagnety należy sprawdzać każdy sygnał na żelazo?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak ustawić wykrywacz w trybie prospecting a dokładnie jak ustawiacie pokrętło dual control? Czy zostawić ją w pozycji jaka jest podczas strojenia do gruntu czy skręcić w lewo lub prawo?
Drugie pytanie to czy chcąc przełączyć wykrywacz z jednego trybu na drugi należy wyłączyć wykrywacz i stroić ponownie czy tylko przełączamy cyngiel?
Jestem też ciekaw opinii na temat zasięgów na monety w poszczególnych trybach. Wydaje mi się, że w estach" powietrznych różnicy praktycznie nie ma, za to jest różnica przy ustawieniu dyskryminacji w pozycji 0-2 a np 3 gdzie poprawna identyfikacja jest o ok 2 cm gorsza.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc przydała się. Z ciekawości czemu 12 jest zdymana"? Chodzi o wagę czy coś jeszcze?
Na razie chodziłem trochę po plaży na C&J i już było głęboko jeśli na Relic ma być głębiej to rewelacja :).
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego testy z powietrza nic Ci nie powiedzą. Sam przetestuj np zakopując takowy bagnet. Co też nie da 100% odpowiedzi, ponieważ wykrywacz moze nie dać faktycznego odwzorowania świezo zakopanego fantu.
Ja chodziłem w trybie RELICT i po lasach i po polach. Zresztą gdzieś na forum jest mój wątek o poszukiwaniach tym sprzętem. W C&J mozesz nie zobaczyć wszystkich fantów, ponieważ wycina niektóre kwadraciki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pytam o to co zaobserwowałem w domu bo w terenie na razie zima i dwa krótkie wypady w teren to zdecydowanie za mało na pytania z praktyki. Najważniejszy wniosek jak na razie aby nie wycinać spustem pull tabów bo traci się np. 5 zł ;)
Jeszcze jestem ciekaw czy ktoś chodził po plaży z cewką DD 6X10 albo 10 DD i jak sprawowała się na mokrym piasku? Próbowałem z 9,5 ale na wyświetlaczy ciągle pokazuje iron" bez dźwięku także z tą chyba nie da rady.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać,że zdjęcie przedstawia wykres z testów przeprowadzonych trybie Coin and jew.
Mxt ma jeszcze jedną zaletę - czasem słychać ton na plusie lecz vdi niczego nie pokazuje, oznacza to wtedy, że coś jest bardzo głęboko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest różnica, MXT to bardzo czuły i głęboki sprzęt z całą gamą różnych cewek.Pracuje na 15Hz o ile dobrze pamiętam.
Szczerze to nie ma co porównywać :)
Czuły na srebro, zwłaszcza to głęboko położone,jak ze złotem to nie wiem ale ponoć to wykrywacz stworzony do poszukiwań złota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was chodził po bałtyckich plażach i w dodatku zimą, gdzie piach praktycznie jest permanentnie mokry? Cewka 9,5 standart. Chce jutro zrobić parodniowy wypad nad Bałtyk i szukam jakiś rad co do ustawień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chodziłem tydzień temu właśnie z cewką 9,5. Bliżej płotka wydmowego gdzie piach powiedzmy był średnio mokry spokojnie można chodzić ale na większości plaży, która była zmyta po sztormie nie udało mi się. Jak już pisałem na wyświetlaczy szalały cyferki na minusie. Może jak zjedziesz z czułością bo tego nie próbowałem? Sam jestem ciekaw Twoich opinii po wypadzie ;)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po powrocie. Draven - miałeś rację. Bez kilofa, to było bez sensu. Pochodziliśmy około dwóch godzin w/g ustawień k-szela. Wykrywka działała stabilnie, niestety identyfikacja mocno rozjechana. Takie same przedmioty pokazywało czasami z różnicą nawet 30. Jak wspomniałem kopanie to była katorga, więc kopaliśmy tylko płytkie i mocne sygnały. Zupełnie nie reagowałem na wachania sygnału progowego, który czasami zachowywał się niestabilnie (tak jak podczas dostrajania do gruntu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie