Skocz do zawartości

Baza rakietowa Gliwice


Cronos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Czy ktoś wie czy dawna baza rakietowa 74 czy 75 dywizjonu rakietowej obrony przeciwlotniczej (koło A4 w stronę na Sośnicowice) jest dalej użytkowana przez wojsko? Wiem ze z boku znajduje się strzelnica na której odbywają się strzelania ale chodzi mi o same zabudowania położone bardziej na południe. Tablice eren wojskowy" są nadal porozwieszane. Na zdjęciach w google earth wygląda na zarośnięte ruiny, ale jakoś nie mam odwagi nigdy wejść do tego lasu, bo widziałem tam kiedyś koło ogródków działkowych wojaków pod bronią podczas jakiś manewrów. Chodził ktoś w tamtej okolicy kiedyś z wykrywką?
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Teren o którym piszesz to teren dawnego 74 drOP. Oczywiście jest on przeniesiony ale sęk w tymm że znajdował się na terenie poligonu dla Garnizonu Gliwice.
Na tym terenie funkcjonuja również strzelnice.

Morał: jest to nadal teren wojskowy ;) i jeśli nie wyglądasz jak terrorysta i masz dar przekonywania to wycieczka może się udać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Po terenie poligonu możesz chodzić bez przeszkód oczywiście jak nie ma ćwiczeń bo jest nadal używany przez oddziały Żandarmerji.A jeśli chodzi o sztrzelnice to tam lepiej
się nie zapuszczaj bo jest cały czas pilnowana przez ochrone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie