Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

draven85

Poszukiwania za granicą".

Recommended Posts

Witam
Kolega Vojtaz2 i jego poszukiwania w Czechach zrodziły takie o to pytanie. Czy jeżeli coś wykopiemy np w powyższym kraju przywieziemy do kraju i zapragniemy sprzedać na allegro i dajmy na to jeszcze, że wobec naszego prawa będzie to zabytek" to czy w razie wizyty policji mamy się czego obawiać? Jak to wygląda w świetle prawa? Bo jeżeli nie mają żadnych podstaw do karania to wszyscy zaczniemy kopać za granicą ;)
pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cześć!!
Z tego co wiem, jeżeli wykopiesz w Czechach np. coś bardzo archeologicznie cennego, i będziesz chciał to sprzedać np. na allegro, a jak by cię namierzyli, to i tak się nie wytłumaczysz, bo niewolno zabytkami archeologicznymi handlować(widziałem kiedyś akcję w Bytomiu na giełdzie staroci).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Handel zabytkami jest zabroniony,ich miejsce jest w muzeum. Właśnie dla tego wymyślono pozwolenia na poszukiwania aby mieć w miarę kontrolę nad kretami . Handlu zabytkami zabroniono i słusznie bo gdyby było inaczej za kilkadziesiąt lat nie byłoby co potomnym pokazać w muzeach. Do drugowojennych fantów się to nie tyczy bo jak twierdzą fachmani różnorakich niewypałów i niewybuchów starczy na jakieś 200 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Karabin, gdzie niby ten handel zabytkami jest zabroniony ?
Wnioskuję iż twoja znajomość Ustawy o Ochronie Zabytków, sprowadza się do minimum, tak samo jak pojęcie o kolekcjonerstwie..
Mówię o legalnej stronie..
Jeżeli jest udokumentowane pochodzenie, to nic nie stoi na przeszkodzie aby handlować..

Oczywiście to prywatna kwestia każdego, czy chce handlować, czy handel uważa za zło wcielone.

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information