Jump to content

Tesoro Vaquero uszkodzony; Warszawa


Motyk

Recommended Posts

Witam,
mam problem z Tesoro Vaquero, mianowicie na Max czułości i pokrętle Threshold" ustawionym na minimum zasięg wykrywacza na monety to około 7 cm. Czym to może być spowodowane?
I gdzie mógłbym naprawić wykrywacz/cewkę?

PS. Szukam kogoś z Warszawy, kto posiada cewkę do tesoro (4 piny). Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pozwoliły sprawdzić, jak wykrywacz działa z inną cewką niż moja. Wiedziałbym wtedy, czy uszkodzony mam wykrywacz, czy cewkę. Byłbym bardzo wdzięczy. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Sprawa rozwiązana. Zasięg przy minimalnym ustawieniu Threshold" taki jest, powinno się chodzić na wysokich ustawieniach pokrętła regulującego ton wiodący.
Myślałem, że to wada, bo różnie czytałem na różnych forach, w sumie to w instrukcji jest to nawet źle opisane. Do skasowania, lub dla przyszłych pokoleń, jak admin woli.
Pozdrawiam, Motyk.
Link to comment
Share on other sites

No nie zgadzam się:) Napisałem Ci na forum Thesaurus, że to nie jest uszkodzenie, ale to nie znaczy, że trzeba chodzić na wysoko ustawionym tonie wiodącym. Ton powinien być tak ustawiony by był ledwo słyszalny w tle i wtedy wykrywacz jest ustawiony optymalnie zakładając, że został też poprawnie dostrojony do gruntu. Przekręcenie pokrętła tonu wiodącego maksymalnie w prawo uruchamia tzw. super strojenie", ale powinno się go używać sporadycznie bo podbicie sygnału audio ma też swoją cenę, choćby w tym, że niemożliwe jest używanie funkcji pinpoint. Testy powietrzne nie są nigdy do końca wiarygodne, więc się tym nie martw, pamiętając o tym, że Vaquero jest sprawdzonym kilerem na kolorową drobnicę;-)

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Dla uściślenia - nie wiem w którym momencie przekręcenia Threshold" włącza się superstrojenie (nie mam pod ręką Vaquero, więc nie mogę sprawdzić), ale gdy chciałem skorzystać z tej opcji zwiększającej zasięg to przekręcałem pokrętło do końca w prawo i z tego co pamiętam właśnie wtedy uzyskuje się maksymalny efekt. Czy należy ciągle chodzić na SS? Moim zdaniem nie bo pomijając kwestię pinpointa do którego braku można się przyzwyczaić, zauważyłem spadek czułości na niektórą drobnicę. Ale bez wątpienia trzeba pamiętać, że coś takiego w Vaquero (i Ciboli) istnieje i czasem można z tego korzystać.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Jak jest mowa o pokrętle Threshold to i ja się podłączę co prawda mam DeLeona ale... gdy chodzę na dyskryminacji to muszę ustawiać sygnał wiodący? Bo czytałem kilka wariantów jego ustawiania i do końca nie jestem pewny co i jak, tak więc:

Wariant 1: Ustawiam poprawnie sygnał wiodący i przełączam na dyskryminację

Wariant 2: Widziałem test wykrywacza deLeon na Youtube robiony przez Czecha i on radził tam sygnał wiodący ustawić dla dyskryminacji maksymalnie w prawo

Wariant3: W ogóle nie ustawiam sygnału wiodącego włączam wykrywacz przełączam na tryb dyskryminacji i mogę szukać

Jak to właściwie z tym jest?

pozdro!
Link to comment
Share on other sites

Warto chodzić na superstrojeniu cały czas wykrywacz bynajmniej u mnie jest stabilny , co więcej polecam czasem przy sprawdzeniu sygnały wszystko dokręcić na maksa :). Przykładowo ostatnio coś piknęło w słuchawkach ale sygnał nie był powtarzalny ciężko było zlokalizować, więc gałki przekręciłem na maksa (wykrywacz wzbudza się cały czas), nad celem dał wyraźny sygnał, efektem była stosunkowo mała moneta niklowa 50 REICHSPFENNIG z 1929 r na głębokości ponad 30 cm, w dosyć trudnej glebie czyli morskim piasku. Powtarzam metoda tylko do sprawdzenia wątpliwego sygnału ale efekty mogą być fajne.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information