Skocz do zawartości

Zygmunt III August - grosz 1610


Polan

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie takie słabe sreberko, próba 0,359, groszy lepszej próby w zasadzie nie było. Posiadam podobne egzemplarze i nie wydaje mi się, żeby litery na tej monecie jakoś specjalnie ańczyły". Nie mając monety w ręku, trudno wnioskować, czy jest to falsyfikat. Dobry przykład falsa z epoki jest tu
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=663334
Proponuję nieśmiertelną oliwkę, kilka dni moczenia, potem woda, mydło i delikatna szczoteczka, aby usunąć brud, nie patynę (bo moneta bez patyny mocno traci na wartości, ale niektórzy niestety tak wolą)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Przepraszam za odgrzanie kotleta ale również posiadam grosza z 1610 roku, który ma podobną, złotawą patynę. Na rancie w miejscach ukruszeń jednak wydaje mi się, że wychodzi miedź. Masa mojego egzemplarza to ok. 1.25g. Drugi mój egzemplarz jest przedziurawiony prawdopodobnie nożem, ma masę ok. 1,5g. I tu moje pytanie - jak myślicie Koledzy - oba są fałszerstwem z epoki? Ten przedziurawiony to chyba już w epoce został wyłapany jako fałszywy i dlatego go uszkodzili.. Ale ten pierwszy na żywo jest dużo ładniejszy od przedziurawionego - czyżby bardzo dobre fałszerstwo? A może jest oryginalny?

Proszę Kolegów o opinię.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie