Skocz do zawartości

Psie znaczki Vol.II


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 510
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam nadzieje że kolekcja się podobała w swoim zbiorze posiadam około 700 sztuk psich identyfikatorów do 1945 roku. Odkupuję i wymieniam się na co się da i kolekcja się powiększa. Jestem w trakcie tworzenia pierwszego katalogu psich identyfikatorów. Trwają już prace w tym kierunku ale jeszcze długa droga... myślę że , na przyszły rok książka będzie gotowa. Psie numerki to nie tylko zwykłe blaszki. Co można podziwiać na fotkach . Pozdrawiam wszystkich i dobranoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy. Co do najstarszego psiego numerka to nie jest szczególnie stary z 1861 roku , wiem że są dużo starsze ale jakoś nie mogę upolować tych z lat 40-tych lub 50-tych XIX w. a nie ukrywam że przydały by się do katalogu. No cóż ja strasznie dużo kupuję więc może się jeszcze jakieś trafią . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupuję od handlarzy można zapomnieć o ustaleniu miejscowości ( chodzi o te bez opisowe ) jeśli od innych ludzi jasne że tak zbieram takie informację , czasami dana gmina już nie istnieje więc ustalenie na własną rękę gdzie była ta gmina graniczyło by z cudem . bjar_1 widziałeś ten carski z z Łodzi z 1913 roku ??? Ostatni nabytek piesek nr 600 któryś a prawie takie blaszki nie osiągalne.... a powinny się trafiać częściej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bjar_1 czyli jak pisałem na PS nie ma co z góry zakładać że dane miasto nie miało psich identyfikatorów. Bo sam widzisz nawet na przykładzie Łodzi , stan może nie rewelacja ale przyznaj sam że blaszka niezmiernie rzadka i ciekawa.
Co do katalogu będzie to forma książkowa na razie zbieram materiały i psie numerki oczywiście . Myślę że na przyszły rok będzie gotowa i pójdzie do druku. Mam już opracowany plan skatalogowania itp niestety brakuje mi tych starszych blaszek z lat 40-tych i 50-tych XIX wieku. Bardzo by się przydały ale to bardzo. Niestety większość co mi się udaje odkupić to od 1890-1945 . Niżej roku 1890 nie wiele sam widzisz na zdjęciach pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja z Warszawy mam około 100 blaszek najstarszy mam jak dobrze pamiętam z 1866 roku . Ciekawy jest ten Twój z 1865 roku to pierwszy rocznik psiej blaszki z Warszawy . Masz go jeszcze??? Co do mojej psiej blaszki z 1861 niestety bez miejscowości brak informacji o pochodzeniu... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie