Skocz do zawartości
  • 0

saperka, korek od wlewu i inne


Rosforek

Pytanie

proszę o pomoc w identyfikacji przedmiotów

przedmiot nr 1:
Saperka , pytanie tylko jaka?
na saperce jest sygnowanie ale rdza zrobiła swoje:-[ 2 albo 3. Wydaje mi się, że to polska saperka gdyz tą co kopię (88), wygląda podobnie tylko dół trochę inaczej wygląda i dłuższa jest rura do obsadzania. Ale pewien nie jestem, wolę spytać specjalistów;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Przedmiot nr 9 to fragment zapalniczki elektrycznej (takiej na kablu) do zapalania gazu w kuchenkach gazowych - czyli dobrze myślałeś, zaś korek od chłodnicy typuję ciągnik rolniczy bądź ciężarówkę STAR, Jelcz, ewentualnie Żuk, Nysa, ale nie Syrena a już na pewno nie Trabant bo ten był chłodzony powietrzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Hebda;]

ja wpadłem na taki trop: wahadełko do poszukiwania żródeł podskurnych wody lub ten przedmiot miał zastosowanie takie jak napisałeś.


http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=239402#239406

w tym wątku napisał getton: Co do rączki, to chyba jest wahadełko do poszukiwania żródeł podskurnych wody celem obrania optymalnego miejsca do kopania studni...a kształt jest wymysłem artystycznym producenta..."

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w identyfikacji przedmiotów

przedmiot nr 1:
Saperka , pytanie tylko jaka?
na saperce jest sygnowanie ale rdza zrobiła swoje:-[ 2 albo 3. Wydaje mi się, że to polska saperka gdyz tą co kopię (88), wygląda podobnie tylko dół trochę inaczej wygląda i dłuższa jest rura do obsadzania. Ale pewien nie jestem, wolę spytać specjalistów;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie