Skocz do zawartości

Museo Storico dell' Aeronautica Militare Italiana - Vigna di Valle


s_boj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 8 months later...

Zacznę nietypowo. Muzeum zwiedzałem w ciągu 2 dni, z tym że w obu przypadkach musiałem patrzeć na zegarek i łącznie na przyjrzenie się maszynom mogłem poświęcić jakieś 2,5 godziny. W pierwszy dzień miałem szczęście o tyle, że do muzeum zawitała część uczestników jakiegoś rajdu zabytkowych samochodów, więc... dwie pieczenie na jednym ogniu :). Wiem, że trochę nie ten dział, ale wkleję już tutaj dla zachowania ciągłości kierunku zwiedzania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta stały przed historycznym hangarem Troster. Hangar jest jeszcze austro-węgierski. Pamięta 1914 r. i jest najstarszym obiektem infrastruktury lotniczej we Włoszech. Po zakończeniu I wojny światowej został przejęty przez Włochów jako rekompensata za zniszczenia wojenne na terenie ich kraju. Tysiąc dwieście metrów kwadratowych powierzchni ekspozycyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwig Ansaldo z lat 30-stych i Grumman HU-16A Albatross" (jedyny poza Piaggio Douglas PD.808 samolot w ekspozycji muzeum, który stoi pod gołym niebem). Albatross znalazł się tutaj w 1978 r. W swym ostatnim locie, wylądował na tafli przepięknego jeziora Bracciano, przy którego brzegu położone jest muzeum. Służył w wodnych misjach ratunkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie