Jump to content

Łuski stalowe - lakier


zabi

Recommended Posts

Witam!

Szukam odpowiednika lakieru do łusek stalowych jakim były lakierowane w epoce, taki ciemno zielony, może ma ktoś jakiś pomysł? Bo wyczyszczone brzydko wyglądają w kolorze białego metalu.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

A osiągne taki efekt? Bo ten lakier jest ciemno zielony taki ale taki jakby troche prześwitujący, wiecie o co mi chodzi? Bawił się już ktoś tak? Czy zostawić biały metal jak jest i nie kombinować?
Link to comment
Share on other sites

To znaczy przed korozją zabezpieczone paraloidem są, nie kałach, mauserowskie i flak 20mm, resztki lakieru były na nich no ale musiałem oczyścić z rdzy i nie dało się go uratować. To znaczy wg mnie jest to lakier ale może to coś innego tylko sie myle, bo dobrze mówię że stalowe łuski do mausa i flaka były lakierowane takim zielonym lakierem jakby przed korozja, w epoce?

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Witam, może kogoś będzie interesowało, więc piszę, zrobiłem tak że poszedłem do mieszalni lakierów i na podstawie oryginalnego koloru zrobili mi taki lakier, efekt jaki chciałem osiągnąć czyli taki prześwitujący metal przez ten lakier, tak jak w oryginale, udało mi się osiągnąć w taki sposób że, lakier rozcieńczyłem aż był takiej konsystencji prawie jak woda i po prostu zanurzałem w nim łuski i kładłem na desce w pionie, lakier sobie z nich sciekał zostawiając własnie taką poświate, efekt super, później postaram się wstawić fotki, łuski wyglądają dużo lepiej niż tak wyczyszczone do białego metalu.

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information