Jump to content

Internet to idiota - zapamiętuje wszystko


Recommended Posts

Internet, zdolny do pamiętania wszystkiego, to idiota - taką opinię wyraził semiolog i pisarz Umberto Eco w wystąpieniu w sobotę na targach książki w Turynie. Jego zdaniem to, że obecna epoka jest pełna pamięci o wszystkich czasach, wywołuje tylko zamęt.
Eco stwierdził, że istnieje ryzyko podzielenia losu bohatera opowiadania Jorge Luisa Borgesa, który pamięta ze swego życia każdy usłyszany dźwięk, ale jest "zwykłym idiotą z powodu nadmiaru pamięci. - Tymczasem pamięć - powiedział Eco - ma sens tylko wtedy, kiedy jest selektywna. Nie sposób przecież pamiętać nazwisk wszystkich żołnierzy walczących pod Waterloo - dodał.

- Dzisiaj jest inaczej, wszystko się pamięta, a w sieci jest i to, co zamieszczają wybitni naukowcy, jak i to, co piszą najgorsi kretyni, są negacjoniści i świadkowie obozów, a ta masa informacji uniemożliwia zrozumienie, co zachować w pamięci, a czego nie - oświadczył Eco (...)"

http://wiadomosci.onet.pl/2170653,12,internet_to_idiota__zapamietuje_wszystko,item.html

W związku z tym mam prośbę do administratorów - czy skoro już dydaktycznie" nie tamują wielu wątków politycznych i o dupie Maryni na tym forum, mogliby przynajmniej zgodnie z informacją na Dołku, usuwać stamtąd wszystkie wątki po 7 dniach? Bo ostatni wpis na Dołku pochodzi z 2009-06-15 09:01:33, sprzed prawie roku. Ogółem tkwi tam kilkaset wątków i parę tysięcy wpisów, które są uwzględniane przez wyszukiwarkę w wynikach, co zmusza do przedzierania się przez pokłady bełkotu w celu znalezienia ciekawych i wartościowych informacji.
Artur
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information