Jump to content

Muzeum- jak je stwworzyć?


lina_90

Recommended Posts

Witam! Mam prośbę ogromną do kolegów. Jak ma się sprawa założenia muzeum, jakiegoś regionu. W mojej okolicy takie właśnie powstaje. Założone zostało przez samorząd gminny wraz ze starostwem. Jak wygląda sprawa eksponowania, i pozwolenia na broń w takich muzeach, oczywiście zdekowaną.
Link to comment
Share on other sites

Co do samego zakładania muzeum...Wystarczy użyć wyszukiwarki np tutaj: http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=661737#951048

A co do broni, jeśli masz papier,że broń jest pozbawiona cech bojowych to wystarczy zgłosić ją na policję tak ja w przypadku osoby prywatnej i jest OK.Do wyeksponowania jakaś przeszklona gablotka, nie ma na to specjalnych restrykcji .
Pozdro!
Link to comment
Share on other sites

http://www.zaniewscy.mazowsze.pl/35701.html

http://myvimu.com/pages/zakladanie-wlasnego-prywatnego-muzeum


Muzeum po uzyskaniu podpisu Ministra Kultury nie potrzebuje jakichkolwiek zgód, zezwoleń czy innych tego typu papierków, a co ważniejsze w muzeum można gromadzić nawet broń wycofaną z obrotu z uwagi na jej stopień iebezpieczeństwa".
Link to comment
Share on other sites

Tzn tak rozumiem z tego ,że jeśli takie muzeum prawnie powstanie na broń która ewentualnie miałaby się tam znaleźć nie będzie potrzebne żadne zezwolenie? To ma być muzeum regionu ogólnie więc część poświęcona 2 wojnie światowej nie byłaby ogromna, co za tym idzie mowa tu o paru sztukach broni, którą po uzyskaniu ,,podpisu ministra kultury'' i zapoznaniu się ze wszystkimi przepisami chciałbym pozyskać dla muzeum.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information